Prije izgradnje novog stadiona u Maksimiru treba sve projektirati, a stavki je puno. Detalji velikog posla razveselit će Zagrepčane.
10:40 5.25 min 20.03.2026
Za početak, Hyundai HX65A je opremljen s najnovijim Stage V motorom. Ali ovaj motor ne nudi samo štednju goriva – iako se može pohvaliti sa 6% boljom efikasnošću u odnosu na prethodnika. Njegovih 66 KS u kombinaciji s okretnim momentom od 248 Nm, postavlja novi standard u svojoj klasi dok istovremeno minimizira utjecaj na okoliš, ističu iz Lagera koji ga plasira na naše tržište.
Otpornost i dugovječnost su u srcu dizajna HX65A. Bilo da je riječ o pojačanom podvozju ili dodatnoj zaštiti buldožera, dizalice i poklopca motora, ovaj bager je konstruiran da izdrži čak i najzahtjevnije uvjete.
Uz to, vožnja i rad s ovim strojem pravo je zadovoljstvo, ako je vjerovati proizvođaču. Prostrana kabina nudi bolji pregled i veću udobnost, čineći dugotrajne poslove mnogo ugodnijima. Proportionalne ručice i 7-inčni dodirni ekran samo su neke od pogodnosti koje nudi, a tu su i Bluetooth radio, trostupanjsko grijanje sjedala te poboljšana klima-uređaj s prednjim i stražnjim izlazima zraka.
Kada je riječ o sigurnosti, Hyundai ne želi samo ispunjavati standardne zahtjeve. HX65A ponovno definira što sigurnost znači s automatskim sigurnosnim bravama na dizalici i buldožeru, standardnom stražnjom kamerom i LED radnim svjetlima.
Napredna telematika i održavanje nikada nisu bili jednostavniji. Sa Hi MATE, Hyundaijevim sustavom za daljinsko upravljanje, korisnici imaju pristup praćenju lokacije u stvarnom vremenu, mjerenju potrošnje goriva i upozorenjima o geografskom ograničenju. A ako se ikad pojave problemi, ECD pruža rješenja na licu mjesta, podržana daljinskom dijagnostikom.
Prije izgradnje novog stadiona u Maksimiru treba sve projektirati, a stavki je puno. Detalji velikog posla razveselit će Zagrepčane.
10:40 7.0166666666667 min 20.03.2026
MUP sprema radove u bivšem vojnom kompleksu JNA: Posao od 20 milijuna eura na 9 objekata
Za nešto više od 20 milijuna eura, MUP namjerava adaptirati prostore stare vojarne u Jastrebarskom. Bit će za jačanje sustava civilne zaštite.
16:32 18 h 19.03.2026
Magaš o izgradnji Poljuda: Radilo se od 6 ujutro do 10 navečer, a za krov zamalo nije bilo novca
Poljud nikada nije bio zamišljen kao običan stadion, nego kao prostor u kojem sportaš mora osjetiti prirodu, more i planinu oko sebe.
16:28 18 h 19.03.2026
Krenulo je projektiranje nove Nacionalne dječje bolnice u Blatu, ali još nije odlučeno što će biti sa starim kompleksom. Sad se traži nova analiza.
16:52 1 d 18.03.2026