O hlađenju treba razmišljati prije prvog toplinskog vala. Danas su dostupne inovacije koje troše manje, filtriraju zrak i prilagođavaju se prostoru.
10:30 12 d 13.04.2026

Radnik na gradilištu | Foto: mpgi.gov.hr/
Inspekcija je pokrenula postupak protiv radnika, obaviještene su službe za migrante i policija koja treba utvrditi njihov identitet. Ilegalni radnici su posvjedočili kako rade za tvrtku čije je gradilište. No, iz te tvrtke su poručili da su ilegalne radnike angažirale tvrtke iz Hrvatske i Slovenije, koje na tom gradilištu rade kao podizvođači, piše Presseportal.
Međutim, ovo nije jedini inspekcijski nadzor koji je otkrio ilegalne radnike. Glavni carinski ured iz Gießena nedavno izvijestio kako su na održavanju željeznice u gradiću Bad Vilbelu uhvatili 13 ilegalnih radnika iz Makedonije, Srbije i BiH. Samo je jedan radnik imao odgovarajuću dokumentaciju, a svi ostali su imali privremene dozvole za Sloveniju i Hrvatsku, koje u Njemačkoj ne vrijede. Doznaje se i da njemačka policija u posljednje vrijeme ima sve više posla s radnicima koji imaju krivotvorene hrvatske isprave, piše njemački Zoll.
O hlađenju treba razmišljati prije prvog toplinskog vala. Danas su dostupne inovacije koje troše manje, filtriraju zrak i prilagođavaju se prostoru.
10:30 12 d 13.04.2026
Ovo su četiri staklene zgrade koje mijenjaju Zagreb: Sve bi trebale biti završene već ove godine
Uz četiri važne prometnice već više od godinu dana rastu i četiri poslovno - stambene zgrade kojima dominira jedan materijal - staklo.
10:19 19 h 25.04.2026
Radovi obnove ulaze u intenzivnu fazu u kojoj se paralelno odvija više ključnih aktivnosti. Projekt napreduje stabilno, uz prilagodbe uvjetima.
10:17 19 h 25.04.2026
Željeznički projekt stoljeća od 900 milijuna eura, HŽ otkriva što se već radi na trasi
Uz izgradnju drugog kolosijeka i kompletnu rekonstrukciju postojećeg, planirana je modernizacija kolodvora, stajališta i prateće infrastrukture.
15:56 2 d 23.04.2026
Projekt obuhvaća i hortikulturno uređenje prostora, kako bi se prometnica uklopila u okoliš, a tijekom radova predviđen je i arheološki nadzor.
15:51 2 d 23.04.2026
Most uz najpoznatiju močvaru u Hrvatskoj treba sanaciju: Posao na oba kolnika trajat će 3 mjeseca
Most sanacijom treba vratiti u projektirano stanje koje konstrukciji predviđa sto godina. Obnovom će se smanjiti i troškovi održavanja.
15:50 2 d 23.04.2026
Skoro 20 godina gradio se autocestovni spoj između Zagreba i Siska. Novi čvor na tom potezu u mrežu autocesta uključit će još jedan hrvatski grad.
16:54 3 d 22.04.2026
Puno mjesta na dalmatinskoj obali nema izlaz na autocestu, iako su za to ispunjeni određeni uvjeti. Sada kreće planiranje spoja A1 do čvora Danilo.
16:03 4 d 21.04.2026