Pretraga

Fijasko kod susjeda, velebni novi stadion od 28 milijuna eura dobio epitet ‘najgoreg terena na svijetu’

A- A+

Srbija je u Leskovcu u trećem kolu europske Lige nacija uspjela pobijediti Švicarsku rezultatom 2:0, no nakon utakmice se najmanje pričalo o rezultatu, a najviše o stanju travnjaka na stadionu Dubočica. Iako je izgrađen prije samo godinu i pol dana, investicija vrijedna 28 milijuna eura naišla je na prve velike probleme. Nezadovoljstvo kvalitetom travnjaka izrazili su pojedini reprezentativci Švicarske, neki su išli toliko daleko da su ga nazvali i najgorim travnjakom na kojem su igrali.

Stadion u Leskovcu

Stadion u Leskovcu | Foto: YouTube Televizije Leskovac

Reprezentacije Srbije je bila uspješna u duelu sa Švicarskom, ali nitko nakon utakmice nije pričao o pobjedi. Fokus je prvenstveno bio na uvjetima u kojima su igrači morali igrati. Nemar, neodgovornost i nestručnost doveli su do užasnog stanja travnjaka na stadionu Dubočica u Leskovcu, piše tportal.hr.

Izdvojeni članak

Bageri stigli u Kranjčevićevu, krenulo rušenje: Legendarni stadion uskoro odlazi u povijest

– Ne bih htio ovo koristiti kao izgovor, ali očito je da nije lako igrati po ovakvom terenu. Ovo je jedan od najgorih terena na kojima sam u životu igrao, izjavio je Manuel Akanji, branič Manchester Cityja.

Nisu se samo bunili reprezentativci Švicarske, već i izbornik Srbije, popularni Dragan Stojković ‘Piksi’. Zgražao se nad stanjem travnjaka te nije mogao vjerovati da novi travnjak u Leskovcu može biti ovako uništen.

Hibridni travnjaci trebaju posebnu njegu

Stadion u Leskovcu otvoren je u kolovozu 2023. godine i njegova izgradnja koštala 28 milijuna. Na stadionu je postavljen hibridni travnjak koji se prije nekoliko godina postavljao i na hrvatskim stadionima. Dakle, riječ je o kombinaciji prirodne i umjetne trave koja zahtijeva stručnost i stalnu brigu. Kod hibridnih travnjaka postoji više slojeva, sloj zemlje, gdje je korijenje za travu te sloj umjetne trave gdje se plastične niti vežu. Za razliku od travnjaka s prirodnom travom, oni hibridni imaju rok trajanja. Zbog devastiranih hibridnih travnjaka dolazi do težih nogometnih ozljeda.

Na stadionu Dubočice u Leskovcu se prošle sezone odigrao velik broj utakmica, što europskih, što ligaških u sklopu domaće Superlige. Također, usluge stadiona je koristio i Radnički iz Niša jer je njihov stadion u fazi preuređivanja. Hibridni travnjak treba posebnu njegu, stručnost i svakodnevnu brigu, što očito nije bio slučaj u Leskovcu.

Oglasio se i FSS

Na stadionu je bilo zabranjeno odigravanje utakmica nekoliko tjedana kako bi se teren osposobio za utakmicu Srbije i Švicarske, međutim to nije bio slučaj. Odgovornost za stanje preuzeo je Nogometni savez Srbije, a njihovi čelni ljudi izrazili su nezadovoljstvo stanjem travnjaka. Na taj način je rezultat pao u drugi plan.

– Dojam velike pobjede pokvarilo je loše stanje travnjaka za koje odgovornost preuzima savez. Ono je posljedica lošeg održavanja u minulom razdoblju, a taj propust je jasan pokazatelj nemara i neodgovornosti, izjavio je tajnik saveza Branko Radujko.

Iz saveza su najavili kako će teren biti  u boljem stanju za utakmicu s Danskom u studenom ove godine.

Doznajte ovdje sve o gradnji HNS-ovog kampa u Velikoj Gorici.

Copy link
Powered by Social Snap