Pretraga

Rušenje luksuznog kampa u Tisnom: Na pašnjaku i oranici podignute kućice za najam i bazeni

A- A+

Prema nalogu Državnog inspektorata, započelo je rušenje luksuznog kampa u Tisnu na otoku Murteru. Građevinska inspekcija je još lani donijela rješenje o uklanjanju bespravno izgrađenih objekata, na što se investitor bezuspješno žalio više puta, te je odbio sam ukloniti konstrukcije koje su dobile etiketu nezakonitih. Obitelj vlasnika tvrdi sporni objekti se ne razlikuju od onih u kampovima velikih hotelijerskih kuća duž Jadrana koje nitko ne dira.

Olivia Green Camping

Olivia Green Camping

Jučer su radni strojevi stigli na otok Murter, točnije u kamp u mjestu Tisno i krenuli s uklanjanjem objekata po nalogu Državnog inspektorata. Riječ je više mobilnih kućica, bazena, nadstrešnici sa solarnim panelima, parkirališnom prostoru s potpornim zidom i sportskom igralištu, sagrađenim na zemljištima koja su kategorizirana kao pašnjaci i oranice.

Izdvojeni članak

Bespravna gradnja u Istri: Izdana 124 rješenja za rušenje, bageri u akciji

Ovi su objekti niknuli u sklopu projekta modernizacije kampa starog preko 40 godina kojeg su novi vlasnici, zagrebačka poduzetnička obitelj Pereković, odlučili modernizirati pa su u njega uložili čak 6 milijuna eura, piše HRT.

‘Utvrđeno je da je investitor izgradio više stambeno-poslovnih građevina za iznajmljivanje unutar obuhvata kampa i bazene, nadstrešnicu sa solarnim panelima, parking s potpornim zidom i sportsko igralište, sve bez prethodno ishođene pravomoćne građevinske dozvole’, stoji u dopisu Državnog inspektorata.

Olivia Green Camping

Olivia Green Camping | foto: screen shot you tube

Kroz posljednjih 5 godina u kampu na atraktivnoj lokaciji ljetovalo je stotine turisti, a kamp je, paradoksalno dobivao i turističke nagrade. No, potom se u kampu pojavila građevinska inspekcija koja je pokrenula proces za rušenje još prošle godine izdavanjem rješenja.

Vlasnik kampa se na rješenje žalio, ali bezuspješno. Potom je uložio i dvije žalbe na iduća tri rješenja o novčanim kaznama jer nije postupio po nalazu inspekcije. Početkom 2024. godine kampu je i ukinuto rješenje o kategorizaciji. Njegovo uporište na žalbu je navodno činjenica je su u kamp postavljene mobilne kućice, kao u mnogim kampovima u Hrvatskoj, uključujući i one velikih hotelijerskih kuća, a ne građevine.

– To je izvještaj gospođe inspektorice koja je to dala i nakon toga kreće ovaj kaos. Zašto, zbog čega? Gledajte, to je bio jedan strahovito veliki pritisak, što imamo informacije, i na Ministarstvo turizma da nam se ne produži dozvola, rekao je za hrt.hr otac vlasnika kampa, Željko Pereković.

Poljske kućice s vodospremom više neće moći biti vile s bazenom, doznajte ovdje sve o novim propisima.

Copy link
Powered by Social Snap