Od garaže na škrapi do plovila izrađenog bez nacrta, ovo su najimpresivniji projekti koji su pobijedili na natječaju portala bauštela.hr i Boscha.
14:00 7 d 19.06.2026

Izgradnja mosta, Selci Đakovački | Foto: Grad Đakovo
Selci Đakovački naselje su u Osječko-baranjskoj županiji koje administrativno pripada gradu Đakovu i smješteno je u njegovoj neposrednoj blizini. Sjeverno od naselja nalazi se općina Satnica Đakovačka, a na zapadu selo Kondrić. Prema posljednjem popisu stanovništva broje gotovo 1.500 stanovnika. Iako je riječ o relativno malom mjestu, u posljednjih osam godina ondje je završen velik broj značajnih projekata, a u svibnju je najavljeno gotovo deset novih. Neki od njih već su u završnoj fazi.
Jučer je đakovački gradonačelnik Marin Mandarić, u pratnji predsjednika tamošnjeg Vijeća mjesnog odbora Marka Brataljenovića, obišao gradilišta i projekte u Selcima Đakovačkim, istaknuvši kako svi oni izravno doprinose ljepšem i kvalitetnijem životu mještana.
Radovi na novom mostu, odnosno cijevnom propustu u Ulici Brana, ulaze u završnu fazu. U istoj ulici izgrađena je nova pješačka staza, a na nogometnom igralištu NK Omladinac postavljena je moderna rasvjeta. Mještanima su odnedavno na raspolaganju i novo dječje igralište te vanjsko fitness vježbalište.
Planovi za iduće razdoblje uključuju početak izgradnje dječjeg vrtića s domom kulture, rekonstrukciju državne ceste te izgradnju pješačko-biciklističke staze u Nazorovoj ulici i Ulici bana Jelačića. Prvi na redu bit će upravo vrtić, čiji se početak radova očekuje do kraja ove godine. Gradonačelnik Mandarić tom je prilikom naglasio kako Grad nastavlja ulagati u razvoj svih prigradskih naselja, jer svaki dio Đakova, bez obzira na veličinu, zaslužuje jednake uvjete za kvalitetan život.

Izgradnja mosta, Selci Đakovački | Foto: Grad Đakovo

Izgradnja mosta, Selci Đakovački | Foto: Grad Đakovo
U proteklim godinama u Selcima Đakovačkim realiziran je niz važnih projekata koji su značajno unaprijedili život mještana. Izgrađen je kanalizacijski sustav, dovršena školska dvorana, a prostor NK Omladinac uređen i adaptiran. Postavljena je kamera za nadzor brzine kretanja vozila, uređene su pješačke staze te ishođena građevinska dozvola uz osigurano EU financiranje za izgradnju vrtića. Modernizirano je staro školsko sportsko igralište, obnovljeni su prostori DVD-a, izgrađena je cesta koja povezuje Selce Đakovačke i Gašince, a poljski putovi i kanali su uređeni te su izgrađene nove otresnice. Na nogometnom igralištu NK Omladinac postavljena je nova rasvjeta, a mještanima je na raspolaganju i vanjsko fitness vježbalište.
No, ovo nije kraj, već početak novog poglavlja razvoja naselja. Uz spomenutu izgradnju vrtića i društvenog doma, predstoji nastavak uređenja pješačkih staza te rekonstrukcija državne ceste D38 na dionici Đakovo – Levanjska Varoš, čime će se Selci povezati i na mrežu gradskih biciklističkih staza. Planira se i sanacija mosta na Brani, izgradnja spomen-obilježja poginulim braniteljima iz naselja te uređenje poljskih putova i kanala uz nastavak sadnje novih drvoreda i zelenih površina.

Izgradnja mosta, Selci Đakovački | Foto: Grad Đakovo
Nakon dugogodišnjeg čekanja, u turopoljskom Selcu uskoro počinje izgradnja novog mosta preko rijeke Odre. Javna nabava za izvođača radova već je raspisana, a projekt vrijedan 800.000 eura predviđa gradnju na mjestu starog mosta u Selcu pokraj Veleševca.
Most je kroz povijest imao važnu prometnu i gospodarsku ulogu jer je predstavljao najkraću vezu prema Turopoljskom lugu i okolnim naseljima, znatno olakšavajući svakodnevni život mještana. Novi će objekt imati čvrstu nosivu konstrukciju od prednapregnutog armiranobetona, bit će opremljen zaštitnom ogradom, dok će kolnička površina biti izvedena u dva sloja asfalta, čime će se osigurati dugotrajnost i sigurnost prometovanja.
Pridružite se našoj Viber zajednici i prvi saznajte sve informacije.
Od garaže na škrapi do plovila izrađenog bez nacrta, ovo su najimpresivniji projekti koji su pobijedili na natječaju portala bauštela.hr i Boscha.
14:00 7 d 19.06.2026
Čitajte bauštela.hr cijelo ljeto uz posebnu cijenu: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:10 3 d 24.06.2026
Hrvatska i Panama nisu povezane samo nogometom. Njihovu utakmicu posebnom čini i neobična priča o dvama velikim mostovima.
17:01 19 h 26.06.2026
Hrvatske autoceste traže izvođača za novi čvor na A5, projekt vrijedan oko 7,5 milijuna eura.
16:53 20 h 26.06.2026
Jedna pojava za mostove je pogubna: Zbog toga se događa 50 posto urušavanja!
Podlokavanje je puno veći rizik za mostove od potresa. Dok potresi 'ruše' svega 5 posto, zbog prve pojave događa se 50 posto urušavanja.
16:49 20 h 26.06.2026
Projekt ŽUC-a i Hrvatskih autocesta: Novo mega peterokrako raskrižje za brži promet između županija
Između Zagrebačke županije i Grada Zagreba promet je vrlo intenzivan, a posebno puno automobila stiže prolazi kroz Sv. Helenu. Tu će biti novi tok.
10:28 1 d 26.06.2026
Za koprivnički kolodvor evaluiraju se ponude za projektnu dokumentaciju, a HŽ priprema obnovu još pet starih kolodvorskih zgrada.
09:07 1 d 26.06.2026
Chromos postupno gasi proizvodnju u Zagrebu, a jedan od najstarijih hrvatskih brendova ulazi u veliku regionalnu reorganizaciju.
16:39 1 d 25.06.2026