O hlađenju treba razmišljati prije prvog toplinskog vala. Danas su dostupne inovacije koje troše manje, filtriraju zrak i prilagođavaju se prostoru.
10:30 12 d 13.04.2026

Bauštela.hr novi je portal specijaliziran za sektor građevine. Startali smo s radom u veljači ove godine, do sad smo objavili preko 1.000 tekstova, a sada tražimo novinara koji će nam se pridružiti u daljnjoj izgradnji.
Tematski se bavimo građevinarstvom, nekretninama, arhitekturom, uređenjem prostora te tako pokrivamo puno šire područje. Sve teme koje pokrivamo podijelili smo u rubrike Novosti, Gradilište, Nekretnine, Estetika, Održiva gradnja, Sam svoj majstor i Obnova. Ako se vidiš kao autora u ovim temama i znaš kako možeš doprinijeti još boljem pristupu temama, prijavi se na posao!
Rad na nišnom portalu kao što je bauštela.hr podrazumijeva iscrpno praćenje jednog sektora i bavljenje jednom uskom temom. Ono što želimo od budućeg kolege/ice jest doprinos u obradi tema povezanih s građevinskim sektorom te da pokazuje interes za otkrivanjem zanimljivih i (još) neispričanih priča. Konkretnije, tražimo osobu koja će pronaći zanimljive sugovornike za razgovor o, na primjer, cementu ili trendovima u gradnji energetski učinkovitih zgrada. Osoba koja ima strast prema gradnji i kućnim popravcima.
Poslati nam životopis i portfolio svojih radova. Istakni u mailu zašto si baš ti osoba koja bi odgovarala za rad na baustela.hr
Svoju prijavu nam pošalji na mail [email protected] uz naslov ‘Novinar bauštela.hr’
O hlađenju treba razmišljati prije prvog toplinskog vala. Danas su dostupne inovacije koje troše manje, filtriraju zrak i prilagođavaju se prostoru.
10:30 12 d 13.04.2026
Kreće val uređenja plaža na jugu Hrvatske: Ronioci će pod morem imati pune ruke posla
Plaže treba redovito održavati. Novi val radova kojima će se povećati kvaliteta kupališta pred novu turističku sezonu planira se i u Dubrovniku.
10:21 17 h 25.04.2026
Jedna nadbiskupija u Slavoniji ostala je bez 13.000 hektara zemlje, šuma i zgrada. Vlada RH upravo je donijela odluku o zamjenskim kvadratima.
10:19 17 h 25.04.2026
Radi poboljšanja kvalitete prometa, državna cesta DC76 treba alternativu. Nakon odbijanja žalbe koju je podnio ZG-Projekt kreće projektiranje 20 km.
10:18 17 h 25.04.2026
Svugdje u Hrvatskoj fali stanova za mlade: U ovoj županiji traže se i zbog brakova i zbog razvoda
U jednoj županiji u Hrvatskoj stanovi se traže i zbog razvoda i zbog brakova. Koliko jeftinih kvadrata treba za mlade obitelji pokazat će studija.
10:18 17 h 25.04.2026
Povratak građevinskog diva: Tehnika dobila ogroman posao blizu Zagreba, gradit će nove bazene
Novo kupalište u Sisku gradit će se na lokaciji koja je nekima kontroverzna. Milijunsko gradilište bilo bi između starog lječilišta i poznatog jezera.
15:15 1 d 24.04.2026
Novi pothodnik zamijenio bi opasni prelazak preko pruge. Na kobnom prijelazu prije nešto više od godinu dana tragično je stradao 14-godišnjak.
15:10 1 d 24.04.2026
Hrvatska dobiva još jednu obilaznicu: Na trasi će biti 3 rotora i 2 kilometarska vijadukta
U kombinaciji s postojećim i planiranim prometnicama, uključujući autocestu A3, obilaznica će omogućiti učinkovitije povezivanje regionalnih pravaca.
12:40 1 d 24.04.2026