Pretraga

Foto: Kako danas izgleda Siesselov ‘Pionirski grad’

A- A+

‘Pionirac’  je u novom ruhu. Završeni su radovi na dječjim igralištima Grada mladih Granešina. Nove sprave poput ljuljačke, trampolina, penjalice, tobogana i ljuljački gnijezda spremne su za prve posjetitelje, kao i stolovi za stolni tenis. Sanaciji igrališta trajala je od veljače do srpnja ove godine.

Grad mladih

Grad mladih | foto: Grad Zagreb

Grad mladih ili kako se nekada nazivao Pionirski grad, odnosno skraćeno samo ‘Pionirac’ je smješten u naselju Granešina u zagrebačkoj Gornjoj Dubravi. Ovo je mjesto bilo poznato kao glavno mjesto izleta za djecu diljem Hrvatske, dok su u skorije vrijeme tamo u paviljonima smještene osobe koje su došle iz ratom pogođene Ukrajine.

Izdvojeni članak

Zonar Zagreb: Priča o zapuštenom hotelu koji je pretvoren u hram dobrog ukusa s najljepšim pogledom

Grad Zagreb je ove godine investirao u revitalizaciju kultnog mjesta za obitelji. Radovi su trajali gotovo 6 mjeseci, a upravo su završeni.

– Igrališta u Gradu mladih sada su sigurna za boravak djece. Ovakvim projektima korak po korak mijenjamo sliku grada i povećavamo broj prostora u prirodi dostupnih za dječju igru, rekao je gradonačelnik Grada Zagreba, Tomislav Tomašević.

Sanaciji igrališta trajala je od veljače do srpnja ove godine. Grad Zagreb je izdvojio  188.859,84 eura za sanaciju, a za radove je bio zadužen Zrinjevac. Dio radova oko kompleksne drvene sprave povjeren je Hrvatskim šumama.

Grad mladih

Grad mladih | foto: Grad Zagreb

Unutar kompleksa Grada mladih, Podružnica Vladimir Nazor održava redovne dnevne programe osmišljene za vrtićku i školsku djecu u sklopu kojih Grad mladih posjeti oko 10.000 djece. Početkom rujna ove godine u Gradu mladih se održava i Šoomski kamp, namijenjen djeci u dobi od 7 do 12 godina.

– Uređenje igrališta korak je prema cjelokupnoj obnovi ovog vrijednog kompleksa koji predstavlja zaštićeno kulturno dobro. Za projekte obnove Grada mladih trebat će izdvojiti značajne resurse i vrijeme, ali cilj nam je urediti cijeli Grad mladih kako bi nekadašnje omiljeno odredište ponovo postalo redovita vikend destinacija građana, rekao je gradonačelnik Tomašević.

Grad mladih

Grad mladih | foto: Grad Zagreb

Grad mladih se počeo graditi 1948. godine, a otvorenje je bilo 1951. godine. Projektirao ga je Josip Siessel koji je napravio urbanističko rješenje dječjeg naselja tada zvanoga ‘Pionirski grad’. Stambene objekte unutar Grada mladih, takozvane paviljone, projektirali su poznati arhitekt Marijan Haberle o kojem smo pisali ovdje i arhitekt Ivan Vitić čiji je rad poznati neboder u zagrebačkoj Laginjinoj ulici, koji možete vidjeti u ovom tekstu.

Još jedan zagrebački kvart dobiva vrtić, bit će poseban po zatvorenom bazenu, doznajte ovdje detalje.

Copy link
Powered by Social Snap