Pretraga

Projekt SuSTainable ide prema kraju: Solarni paneli postavljeni na sedam objekata

A- A+

Radovi na svim objektima u sklopu projekta ‘SuSTainable – Povećanje kapaciteta za proizvodnju solarne energije na javnim objektima u vlasništvu Grada Splita’ odvijaju se u skladu s planiramo dinamikom, a trebali bi završiti krajem rujna. Radi se o postavljanju solarnih panela na nekoliko osnovnih škola, vrtića i na dvoranu Košarkaškog kluba Split.

solarni paneli na zgradi škole u Splitu

projekt SuSTainable | Foto: Grad Split

Projekt SuSTainable je došao u svoju završnu fazu, a tijekom listopada će se provoditi testiranje i postepeno puštanje u rad instaliranih solarnih elektrana. Više o ovom zanimljivom projektu u Splitu smo pisali u ovom tekstu.

Već početkom ljeta su se u sklopu projekta postavljanja solarnih panela postavile trase i kablovi, potom su montirane potkonstrukcije za fotonaponske elektrane i u tijeku je montaža samih panela koji se postavljaju prvo na kosim, a potom na ravnim krovovima. Izgledno je da će radovi na svih 14 objekata u vlasništvu Grada Splita – vrtića, škola i sportskoj dvorani na Gripama biti gotovi do kraja rujna.

Izdvojeni članak

SuSTainable ide dalje: Solarne elektrane u Splitu bi mogle biti ogroman izvor električne energije

Do ovog trenutka su fotonaponske elektrane postavljene na sedam od ukupno 14 objekata uključenih u projekt i to na: dječjim vrtićima Mala sirena, More, Ružmarin, na osnovnim školama Lokve – Gripe, Mejaši, Brda i Žrnovnica. Objekti na kojima je još potrebno instalirati fotonaponske elektrane su: osnovne škole Kamen – Šine, Pujanke, Ravne njive – Neslanovac, Stobreč, Visoka, Žnjan – Pazdigrad te na dvorani Košarkaškog kluba Split na Gripama.

Projekt SuSTainable prijavile su gradske službe u suradnji s gradskom razvojnom agencijom RaST, a financiraju ga države Islanda, Lihtenštajna i Norveške putem Financijskog mehanizma Europskog gospodarskog prostora (EGP) za razdoblje 2014. – 2021. godine u okviru Programa „Energija i klimatske promjene“. Ukupna vrijednost projekta je 650.152,44 eura, a postotak sufinanciranja 85%.

Copy link
Powered by Social Snap