Nakon posljednje oluje, Croatia osiguranje je prve štete isplatilo već u satima nakon prijave, a brojne su riješene istoga dana.
13:48 2 d 13.07.2026

Četiri palme u Splitu, foto: Grad Split
U tijeku je potpisivanje ugovora za nabavu namještaja i opreme ukupne vrijednosti 720.000 kuna, tako da bi zgrada u Šimićevoj ulici na broju 25 trebala otvoriti vrata novim korisnicima specifičnih socijalnih usluga do kraja ove godine.
Podsjećamo, projektom rekonstrukcije zapušteni i napušteni objekt u Šimićevoj ulici u Splitu prenamijenjen je u trokatnicu stambene namjene sa šest garsonijera i jednim trosobnim stanom namijenjenih bivšim štićenicima Dječjeg doma Maestral Split, odnosno mladima nakon navršene 21. godine koji napuštaju sustav institucionalne skrbi i na taj način ostaju bez osiguranog smještaja. U objektu je i jedan deveterosobni stan s osam dvokrevetnih soba za roditelje/skrbnike teško oboljele djece s područja Urbane aglomeracije Split, a čija se djeca liječe ili su na rehabilitaciji u KBC-u Split.
Izvođenje radova na Rekonstrukciji postojeće građevine – srednja stambena građevina, Split, Ulica A.B. Šimića 25 je završeno 31. ožujka ove godine. Rok je produžavan zbog izvanredne situacije nastale uslijed širenja virusa SARS-CoV-2 koja je uzrokovala kašnjenja u isporuci svih vrsta potrebnih materijala i opreme potrebnih za izvođenje radova.
Zbog problematike spajanja električne energije (HEP), organizacije tehničkog pregleda zgrade i ishođenja uporabne dozvole objekta od nadležnog Ministarstva i SAFU-a zatraženo je produženje provedbe EU projekta do 30. srpnja 2022. godine što je i odobreno.
Dodatno, 6 svibnja 2022. godine pokrenuta je javna nabava za Izradu i ugradnju sustava tehničke zaštite na objektu ‘Četiri palme’, a nakon njegove ugradnje tehnički pregled održan je 5. srpnja 2022. godine. Ukupna vrijednost EU projekta ‘Četiri palme’ je 10 milijuna kuna od čega je iz Europskog fonda za regionalni razvoj osigurano 4,4 milijuna kuna bespovratnih sredstava.
Nakon posljednje oluje, Croatia osiguranje je prve štete isplatilo već u satima nakon prijave, a brojne su riješene istoga dana.
13:48 2 d 13.07.2026
Hrvatska digitalizirala sustav prijevoza opasnih tvari
Predstavljen je novi digitalni sustav za praćenje prijevoza opasnih tvari. Projekt eADR donosi sigurniji i učinkovitiji nadzor cestovnog prometa.
15:10 7 d 08.07.2026
Čitajte bauštela.hr cijelo ljeto uz posebnu cijenu: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:10 21 d 24.06.2026
Veliki zaokret na tržištu nekretnina: Kraj jedne prakse koja je godinama ljutila kupce
Kupac sada može razgledati nekretninu bez obveze plaćanja provizije.
09:01 3 d 12.07.2026
Novi najskuplji stanovi u Zagrebu završavaju se ove godine. Jedan kompleks nudi stanove od 10.000 eura po kvadratu, drugi ipak nešto pristupačniji.
08:46 4 d 11.07.2026
Ogromno zemljište na Pagu ponovno na prodaji, cijena pala za više od četiri milijuna eura
Tri zemljišta 'idu' u kompletu kao jedinstvena cjelina.
17:13 4 d 10.07.2026
Nova poželjna nekretnina u Zagrebu uz prometnu je aveniju i blizu Bundeka. Takav položaj, ali i zanimljivo arhitektonsko rješenje nije za svaki džep.
08:42 5 d 10.07.2026
Kupuje se manje, plaća se više: U Istri počinje gradnja stanova po cijeni ispod tržišne
APN je trenutačno aktivan u cijeloj Hrvatskoj. U gradnji je 514 stanova na 27 lokacija, dok je oko 490 stanova u pripremnim fazama.
15:03 7 d 08.07.2026