Jedan projekt radili su bez skele iznad provalije, a drugi usred bolnice koja nije smjela stati ni na jednu noć. Vlasnik tvrtke ispričao nam je više.
16:10 3 d 01.06.2026

Prodaja stanova u vlasništvu Republike Hrvatske | foto: Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine
Rok za podnošenje ponuda je 23. veljače 2021. godine do deset sati.
Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine objavilo je na svojim stranicama Javni poziv za podnošenje ponuda za kupnju stanova u vlasništvu Republike Hrvatske. U pozivu je navedeno dvanaest stanova i svi se nalaze u gradu Zagrebu.
Javno otvaranje ponuda održat će se u Ministarstvu prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine u utorak, 23. veljače u 13 sati. Postupak će biti proveden uz pridržavanje svih epidemioloških mjera, navodi se u pozivu.
Svaka osoba koja želi dati ponudu za neki od stanova mora ju, uz određene priloge, dostaviti za svaki pojedini stan u zatvorenoj omotnici. Ponude se podnose u pisarnici Ministarstva prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine s napomenom na prednjoj strani omotnice PONUDA ZA KUPNJU STANA – NE OTVARATI do 23. veljače 2021. do 13,00 sati.
U postupku prikupljanja ponuda mogu sudjelovati sve fizičke osobe s državljanstvom Republike Hrvatske, državljanstvom država koje Europski gospodarski prostor te državljani onih država s kojim Republika Hrvatska ima Ugovor o reciprocitetu stjecanja nekretnina, odnosno pravne osobe koje imaju sjedište u Republici Hrvatskoj ili državi koja čini Europski gospodarski prostor.
Ponuditelj koji je ponudio najvišu cijenu smatra se najpovoljnijim ponuditeljem. Cijena mora biti veća od početne cijene i izražena u kunama, dok se ponude u drugim valutama neće razmatrati. Osim kupoprodajne cijene kupac snosi i troškove procjene vrijednosti stana i izrade energetskog certifikata.
Trenutno je moguće dati ponudu za dvanaest stanova u državnom vlasništvu, a svi se nalaze u Zagrebu. Površina najmanjeg ponuđenog stana je 12 kvadratnih metara, a riječ je o stanu koji se nalazi na tavanu Medvedgradske 24 i čija je početna cijena 101.000,00 kuna. Stan s najvećom površinom 56 kvadratnih metara nalazi se u Ostrogovićevoj ulici, a početna cijena za ovaj stan je 649.000,00 kuna, što je i najviši početni iznos.
Zanimljivo je stanje u kojem se većina stanova nalazi, to jest stanje prikazano na fotografijama. Mnogi stanovi pretrpani su otpadom, u nekima su vidljivi ostatci hrane, stara odjeća, opušci i otpad razne vrste, kao i vlaga koja je vidljiva na većini zidova ponuđenih stanova. Sve stanove koji su u ponudi možete pogledati u foto galeriji, a podatke o svakom u Javnom pozivu ispod galerije.
Jedan projekt radili su bez skele iznad provalije, a drugi usred bolnice koja nije smjela stati ni na jednu noć. Vlasnik tvrtke ispričao nam je više.
16:10 3 d 01.06.2026
Bosch i portal bauštela.hr nagrađuju najbolje 'sam svoj majstor' projekte od nule. Prijavite svoj projekt do 13. lipnja i osvojite bogate nagrade.
11:40 22 d 13.05.2026
Veliki projekti traže preciznu organizaciju, zahtjevnu montažu i rad s golemim staklenim stijenama, otkrili su nam Ante i Marko iz Skelin Monta.
15:15 10 d 25.05.2026
Portal bauštela.hr nedavno je uveo sustav pretplate kojim zaključavamo dio članaka. Sad godišnju pretplatu možete kupiti uz čak 50 % popusta.
12:00 3 d 01.06.2026
Na bubnju 146 hektara voćnjaka: Iza milijunske dražbe stoje dugovi propale tvrtke i sin ministra
Prodaje se voćnjak s modernim sustavom navodnjavanja i zaštite na 146 hektara, no priča je puno složenija i počela je prije deset godina.
10:12 19 h 04.06.2026
Sustav SeaK razvila je tvrtka Oikon u suradnji s partnerom LIST LABS, u sklopu financiranja Europska svemirska agencija.
08:53 5 d 30.05.2026
Nepovratno se mijenja zona starih gradskih kuća u Zagrebu: Agenti otkrivaju što to znači za cijene
Dva agenta za nekretnine otkrivaju nam kako bi se rušenje starih i izgradnja novih stanova u zoni oko Kvatrića moglo odraziti na tržište nekretnina.
08:52 5 d 30.05.2026
Galerija: Završava se luksuzna novogradnja kod Ribnjaka, jedan stan prodaje se za 1,24 milijuna eura
Projekt na križanju Langova trga i Novakove ulazi u završnu fazu, a luksuzna novogradnja kod Ribnjaka 'donosi' 21 stan, garaže i pogled na Katedralu.
15:43 6 d 29.05.2026