Poznato je tko će graditi stadion u Kranjčevićevoj, posao od gotovo 40 milijuna eura dobio austrijski div
Napokon je poznato tko će graditi stadion u Kranjčevićevoj. Posao težak gotovo 40 milijuna eura dobio je austrijski građevinski gigant Strabag. Riječ je o kompaniji koja izvodi velike projekte u Hrvatskoj, među ostalim i izgradnju bazenskog kompleksa u Španskom. Odabirom Strabaga otpali su drugi potencijalni izvođači radova, koji su dali izdašnije ponude u odnosu na Strabag. ‘Klupko’ u Kranjčevićevoj napokon se otpetljava i sada bi se dugo iščekivani projekt trebao početi realizirati.

Potpuno novi projekt za Kranjčevićevu | Grad Zagreb
Nakon što su krajem veljače pristigle četiri ponude od potencijalnih izvođača za izgradnju stadiona u Kranjčevićevoj, sada je napokon poznato tko će ga graditi. Riječ je o austrijskom divu Strabagu, koji je imao najpovoljniju ponudu od 37.871.809,06 eura bez PDV-a. Ostali ponuditelji bili su kompanije Kamgrad, Texo Molior te zajednička ponuda Inga, Grada i Tehnike. Svi su dali više ponude u odnosu na Strabag.
Rekonstrukcija stadiona Kranjčevićeva jedan je od najvećih infrastrukturnih projekata Grada Zagreba ove godine. Stadion izgrađen početkom prošlog stoljeća napokon će dobiti novo ruho i zadovoljiti suvremene standarde. Na novom travnjaku igrat će nogometaši Dinama, dok će se u međuvremenu obnavljati stadion na Maksimiru.
507 pitanja
Dugo se čekalo na otvaranje ponuda za stadion u Kranjčevićevoj. Kako je izjavio gradonačelnik Tomašević razlog je bio rekordno velik broj pitanja izvođača radova. Riječ je čak o 507 pitanja u usporedbi s 266 pitanja za bazen Špansko.
Kako je izjavio, morali su odgovoriti na sva postavljena pitanja, što je potrajalo. Osim toga, uskoro će započeti izgradnja nove sedežnice na Sljemenu, a stiže i novi kran za Dom sportova, o čemu više možete pročitati ovdje.
120.000 eura nije dovoljno za nadzor?
U iščekivanju početka radova na jednom od dva glavna stadiona u Zagrebu, onom u Kranjčevićevoj ulici, u javnoj nabavi nedavno je osvanuo i predmet nabave za stručni nadzor radova. Taj posao, prvi smo prenijeli, procijenjen je na 120 tisuća eura.
Struka sada prosuđuje – procijenjeni iznos daleko je prenizak za kvalitetno obavljanje posla, a ova i druge loše procijene vrijednosti radova dovode struku u nesiguran položaj i potencijalno ugrožavaju sigurnost projekata, dok više o tome možete pročitati ovdje.
Što s rasvjetom sa stadiona?
Ova tema otvorila se i za vrijeme održavanja posljednje održane, 40. Gradske skupštine, a o njoj se raspitivao zastupnik Alen Lochert. Lochert je započeo obraćanje Skupštini konstatacijom kako u Zagrebu trenutno postoji samo jedan stadion – Maksimir – koji zadovoljava sve uvjete za odigravanje utakmica Super sport HNL-a.
Tako je, rekao je, stoga što bi stadion u Kranjčevićevoj ulici na Trešnjevki uskoro trebao postati gradilište. U istoj ligi, nastavio je zastupnik, trenutno su dva kluba, no za nekoliko mjeseci moglo bi se znati hoće li u ovu ligu prijeći još jedan zagrebački klub. Dodao je da je jedan klub na razini grada, NK Rudeš, podnio je zanimljiv zahtjev da se na njihov stadion preseli rasvjeta s Kranjčevićeve. Više o tome pročitajte ovdje.