Lithium SuperPack NG baterija (LSP NG)
Na bateriju LSP NG mogu se spojiti i najzahtjevnija trošila na plovilu poput bočnih potisnika i sidrenog vitla. To otvara nove perspektive primjene.
16:00 6 d 30.03.2026

Rimčev kampus u Svetoj Nedelji, foto: Facebook, https://www.facebook.com/photo?fbid=10228946861034805&set=pcb.10228946865954928
Mate Rimac je vrlo uspješan hrvatski poduzetnik i inovator, koji je uspio u tome da se u Hrvatskoj proizvode najbrži električni automobili. U statusu se tako obračunao s ‘hejterima’ koji ne razumiju koliko je to velika stvar za hrvatsko gospodarstvo.
Kako je objasnio, upravo se zbog toga u Hrvatskoj otvorilo 2.000 novih radnih mjesta, od čega ih je preko 1.000 za inženjere. Privuklo se 830M eura kapitala velikih investitora, a doselilo se i preko 400 stranih stručnjaka. Pohvalio se i činjenicom da u Zagreb svakodnevno dolaze delegacije proizvođača automobila. Naravno, osvrnuo se i na svoj veliki projekt kampusa u Kerestincu kraj Svete Nedelje.
– Kampus, razvojno-istraživački centar od 100.000 m2 i preko 200M Eura investicije je već ‘rasprodan’ (svi prostori predviđeni za poznate projekte) i razmišljamo već o Campus II koji će biti višestruko veći. Da, znali smo promašit rokove i neke stvari traju duže od očekivanog, ali ovakve stvari se ne rade preko noći. Od kockice i prvog zaposlenog je prošlo 11 godina – mislim da i nije toliko loše, napisao je Rimac.
Kampus koji Rimac trenutno gradi je jedna od najvećih građevinskih i financijskih investicija u hrvatskom gospodarstvu do sada, kojeg će u Kerestincu kod Svete Nedjelje graditi samoborska građevinska tvrtka Facies prema projektu studija 3LHD. Više o tome možete pročitati ovdje.
Lithium SuperPack NG baterija (LSP NG)
Na bateriju LSP NG mogu se spojiti i najzahtjevnija trošila na plovilu poput bočnih potisnika i sidrenog vitla. To otvara nove perspektive primjene.
16:00 6 d 30.03.2026
Projekt predviđa produljenje ključnih kolosijeka kako bi se omogućio prihvat vlakova duljine do 500 metara, što je važan korak u modernizaciji pruge.
12:53 8 h 05.04.2026
Pregled projekata najvećih hrvatskih stadiona: Pogled u budućnost Poljuda, Maksimira i Kantride
Realizacija triju najvećih nogometnih projekata u Hrvatskoj nikad nije bila bliža, no još je ostalo puno koraka.
12:37 1 d 04.04.2026
Spremni na sve: Uz granicu na istoku gradi se nova zgrada hitne, imat će 740 kvadrata i dvije etaže
Građevina će biti smještena unutar građevinskog područja naselja Županja, a natječaj za izvođača radova očekuje se iza Uskrsa.
12:34 1 d 04.04.2026
Od čitatelja iz Osijeka dobili smo fotografije kolničke površine novog kružnog toka na ulazu u grad koje ukazuju na loše odrađen posao.
13:33 2 d 03.04.2026
Zagreb otvara novo gradilište uz petlju: 'Horor' pothodnik ide u milijunsku rekonstrukciju
U Zagrebu više od 15 posto stanovnika živi s invaliditetom. Upravo zato Grad kontinuirano ulaže u unapređenje mobilnosti.
13:31 2 d 03.04.2026
Talijanski grad odao počast arhitektici koja je oblikovala poznati kvart, dobila vlastitu ulicu
Grad Milano odao je počast jednoj od najutjecajnijih arhitektica suvremenog doba imenovanjem nove ulice po Zahi Hadid, deset godina nakon njene smrti.
13:31 2 d 03.04.2026
U pitoresknoj općini u srcu Hrvatske, građevinski div za 8 milijuna eura uređuje top hotel
U maloj općini u srcu Hrvatske, poznata domaća tvrtka uređuje hotel s četiri zvjezdice. Posao je ugovoren za 8 milijuna eura.
10:18 2 d 03.04.2026