Jedan projekt radili su bez skele iznad provalije, a drugi usred bolnice koja nije smjela stati ni na jednu noć. Vlasnik tvrtke ispričao nam je više.
16:10 3 d 01.06.2026

Rotor Lacosercio-Tommaseo | foto: Grad Rovinj
Radove na izgradnji rotora, koji su završeni i prije roka, je izvodila tvrtka Cesta d.o.o. iz Pule, dok je nadzor povjeren tvrtki Via –Ing d.o.o. Osim toga, prošle je godine izgrađena i prometnica s javnom rasvjetom i oborinskom odvodnjom u dijelu ulice N. Tommaseo.
Izgradnja rotora nije jedino ulaganje u cestovnu infrastrukturu na području Rovinja. Naime, u sklopu izgradnje treće faze druge dionice nogostupa uz županijsku cestu Fažanska –Turnina, kod raskrižja s ulazom u naselje Gripole, su izgrađeni skretači.
Također, u dužini od 240 m prema naselju Monfiorenzo instalirana je javna rasvjeta uz izgradnju sustava oborinske odvodnje. Riječ je o investiciji u vrijednosti od 1.059.201 kuna, a radove je izvela tvrtka Benčić d.o.o. iz Rovinja, dok nadzor provodi tvrtka Primum Ing d.o.o. iz Pule.
Ove investicije su gotove, ali u Rovinju se i dalje nastvalja raditi na realizaciji novih prometnih projekata. Tako su u ulici Matije Vlačića Ilirika već započeli radovi na izgradnji nogostupa polaganjem rubnjaka i asfaltiranjem u dužini od 270 m. Vrijednost radova je 314.000 kn, a izvođač je tvrtka Cesta d.o.o . iz Pule, dok stručni nadzor vrši tvrtka Pontifex d.o.o., također iz Pule.
Jedan projekt radili su bez skele iznad provalije, a drugi usred bolnice koja nije smjela stati ni na jednu noć. Vlasnik tvrtke ispričao nam je više.
16:10 3 d 01.06.2026
Bosch i portal bauštela.hr nagrađuju najbolje 'sam svoj majstor' projekte od nule. Prijavite svoj projekt do 13. lipnja i osvojite bogate nagrade.
11:40 23 d 13.05.2026
Veliki projekti traže preciznu organizaciju, zahtjevnu montažu i rad s golemim staklenim stijenama, otkrili su nam Ante i Marko iz Skelin Monta.
15:15 10 d 25.05.2026
Portal bauštela.hr nedavno je uveo sustav pretplate kojim zaključavamo dio članaka. Sad godišnju pretplatu možete kupiti uz čak 50 % popusta.
12:00 4 d 01.06.2026
Podvožnjak na zapadu Zagreba korak bliže izvedbi: U planu radovi na 40 tisuća kvadrata
Podvožnjak na 40.000 kvadrata trebao bi se graditi na zapadu Zagreba, a sada je riješen još dio imovinsko-pravnih odnosa. Na snazi je i novi elaborat.
12:24 2.3166666666667 min 05.06.2026
Modernizacija triju pruga i 100 km između 2 državne granice: Jedan dokument je preduvjet za sve
Uz brojne druge projekte HŽ-a, sprema se modernizacija triju pruga između dviju državnih granica na istoku Hrvatske. Brzina vlaka je 20 do 100 km/h.
10:13 1 d 04.06.2026
Županija na istoku planira gradnju više od 40 kuća i tri zgrade, ali kvadrati neće biti za svakoga. Prednost imaju deficitarna zanimanja i obitelji.
10:13 1 d 04.06.2026
INA ide dalje s podravskim naftno-plinskim poljem: U planu su dvije nove bušotine i pristupni putevi
INA planira dvije nove bušotine na polju Pepelana, a Ministarstvo pokreće postupak procjene mogućeg utjecaja na okoliš.
10:12 1 d 04.06.2026