Lithium SuperPack NG baterija (LSP NG)
Na bateriju LSP NG mogu se spojiti i najzahtjevnija trošila na plovilu poput bočnih potisnika i sidrenog vitla. To otvara nove perspektive primjene.
16:00 6 d 30.03.2026

Pobjednik natječaja za izradu idejnog arhitektonsko-urbanističkog rješenja uređenja i urbane opreme gradske rive u Makarskoj, foto: Društvo arhitekata Splita
Natječaj za izradu idejnog arhitektonsko-urbanističkog rješenja uređenja i urbane opreme gradske rive u Makarskoj raspisan je 21. travnja 2022. godine, a rok za predaju ponuda je bio 21. lipanj 2022. godine. Natječaj je raspisao Grad Makarska, a provelo Društvo arhitekata Splita. Na natječaj je pristiglo pet ponuda, a prvo mjesto je pripalo rješenju autora Emur studio d.o.o., Marko Murtić, Nada Milišić, Mak Murtić i Viktor Vdović.
To je odluka ocjenjivačkog suda, koja je bila jednoglasna, a donesena je na četvrtoj sjednici, održanoj 10. srpnja 2022. godine. Sastav ocjenjivačkog suda je bio sljedeći: Vedran Jukić, dipl.ing.arh., predstavnik provoditelja, predsjednik OS, Marin Jelčić, dipl.ing.arh. predstavnik provoditelja, Dujam Ivanišević, dipl.ing.arh. predstavnik provoditelja, Nikola Radeljković, dizajner, predstavnik provoditelja i Zoran Paunović, gradonačelnik, predstavnik raspisivača.
Svih pet prijavljenih radova je nagrađeno, pa je tako peto mjesto dobilo nagradu u neto iznosu od 26.880,00 kn, četvrto mjesto u iznosu od 40.320,00 kn, treće mjesto u iznosu od 50.400,00 kn, drugo mjesto u iznosu od 84.000,00 kn, a pobjednički tim je nagrađen sa 134.400,00 kn. Pogledajte i kako će izgledati nova riva.

Pobjednik natječaja za izradu idejnog arhitektonsko-urbanističkog rješenja uređenja i urbane opreme gradske rive u Makarskoj, foto: Društvo arhitekata Splita
Lithium SuperPack NG baterija (LSP NG)
Na bateriju LSP NG mogu se spojiti i najzahtjevnija trošila na plovilu poput bočnih potisnika i sidrenog vitla. To otvara nove perspektive primjene.
16:00 6 d 30.03.2026
Nova osnovna škola u Dubravi dugo je bila na listi prioriteta. Sad je konačno odabrano idejno rješenje pa se može raspisati natječaj za izvođača.
12:53 12 h 05.04.2026
Bauštelska reportaža: Velika graditeljska transformacija važne vojarne na obali Kupe
Uz obalu rijeke Kupe u Sisku krajem 19. stoljeća sagrađena je nova vojarna. Impozantni kompleks godinama je propadao, a sad dobiva novi život.
12:53 12 h 05.04.2026
Galerija: Ovako se gradi istarski autobusni kolodvor, bit će jedan od najmodernijih u Hrvatskoj
Na prostoru od gotovo 7.000 četvornih metara gradi se suvremeni terminal s dvije jasno definirane cjeline.
12:52 12 h 05.04.2026
Video: Susjedi su obnovili svoj najduži tunel, a ovako izgleda vožnja kroz novu cijev
Projekt se odvijao kroz više faza, od probijanja tunela do završnih instalacijskih radova, uključujući napredne sustave ventilacije i odvodnje.
12:51 12 h 05.04.2026
Gigantski energetski projekt SuedLink povezat će državu podzemnim dalekovodom dugim 700 km. Iskopi su otkrili i tragove prošlih civilizacija.
12:50 12 h 05.04.2026
Galerija: Susjedi grade mega lukobran, položili su i 17. keson veličine jednog nebodera
U Italiji se gradi najdublji lukobran u Europi. Sada je postavljen i 17. keson na morsko dno uz obalu Ligurije.
12:32 1 d 04.04.2026
Susjedi grade metro od 700 milijuna eura: Imat će 12 stanica, a otvorit će se 1.500 novih poslova
Linija 10 imat će značajan utjecaj na svakodnevni život više od 650.000 stanovnika koji žive u području koje će nova trasa obuhvatiti.
12:32 1 d 04.04.2026