Jedan projekt radili su bez skele iznad provalije, a drugi usred bolnice koja nije smjela stati ni na jednu noć. Vlasnik tvrtke ispričao nam je više.
16:10 3 d 01.06.2026

državne nekretnine prodaja
U devet mjeseci 2025. godine Državne nekretnine ostvarile su 17,3 milijuna eura prihoda od prodaje, odnosno od upravljanja nekretninama koje obuhvaća naknade za korištenje, zakup, najam te posredničku naknadu od kupoprodaje nekretnina. Riječ je o rastu od 17 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine.
Unatoč značajnom rastu troškova nastalih zbog porasta broja nekretnina i ostalih materijalnih troškova, ova državna tvrtka ostvarila je ukupne prihode od 19,2 milijuna eura, što predstavlja rast od 9,7% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Dok je dobit prije kamata, poreza i amortizacije (EBITDA) veća za 2 posto, a neto dobit manja za 4 posto.
Na dan 30. rujna 2025. trgovačko društvo je upravljalo s više od 12.700 nekretnina što je povećanje za 5% u odnosu na devet mjeseci prethodne godine. Zahvaljujući intenzivnom radu na aktivaciji praznih nekretnina u devet mjeseci je objavljeno osam javnih natječaja za zakup poslovnih prostora s ponudom oko 200 prostora na tržištu zakupa kao i tri javna natječaja za prodaju nekretnina s ponudom od oko 50 stanova i poslovnih prostora.
Osim na aktiviranju praznih nekretnina, fokus Društva je i na reguliranju statusa postojećih korisnika, te je Društvo ostvarilo povećanje udjela ugovornih korisnika i realiziralo 121% više ugovora u odnosnu na planirano za 2025. Izvršena su tekuća i investicijska ulaganja u nekretnine u iznosu od 2,9 milijuna eura.
Iz Državnih nekretnina kažu kako aktivno sudjeluju u provedbi Programa mjera za rješavanje statusa zaštićenih najmoprimaca i pripremi Programa priuštivog najma. I to na način da adekvatne prazne stanove kojima upravljaju uređuju i obnavljaju za potrebe ovih programa. U ovom kontekstu do 30. rujna 2025. pokrenuti su postupci za oko 200 stanova u 9 gradova.
– Kontinuirana aktivacija praznih nekretnina, rast prihoda, stabilna dobit i povećanje broja ugovornih korisnika kao i ulazak Državnih nekretnina u top 500 tvrtki prema novostvorenoj vrijednosti za 2024., potvrđuju učinkovitost postojećeg modela upravljanja nekretninama te doprinos Društva realizaciji državnih ciljeva u području stambene politike obnovom praznih stanova, poručila je članica Uprave, direktorica Društva, Mirela Habijanec.
Pridružite se našoj Viber zajednici i prvi saznajte sve informacije.
Jedan projekt radili su bez skele iznad provalije, a drugi usred bolnice koja nije smjela stati ni na jednu noć. Vlasnik tvrtke ispričao nam je više.
16:10 3 d 01.06.2026
Bosch i portal bauštela.hr nagrađuju najbolje 'sam svoj majstor' projekte od nule. Prijavite svoj projekt do 13. lipnja i osvojite bogate nagrade.
11:40 22 d 13.05.2026
Veliki projekti traže preciznu organizaciju, zahtjevnu montažu i rad s golemim staklenim stijenama, otkrili su nam Ante i Marko iz Skelin Monta.
15:15 10 d 25.05.2026
Portal bauštela.hr nedavno je uveo sustav pretplate kojim zaključavamo dio članaka. Sad godišnju pretplatu možete kupiti uz čak 50 % popusta.
12:00 3 d 01.06.2026
Modernizacija triju pruga i 100 km između 2 državne granice: Jedan dokument je preduvjet za sve
Uz brojne druge projekte HŽ-a, sprema se modernizacija triju pruga između dviju državnih granica na istoku Hrvatske. Brzina vlaka je 20 do 100 km/h.
10:13 23 h 04.06.2026
Županija na istoku planira gradnju više od 40 kuća i tri zgrade, ali kvadrati neće biti za svakoga. Prednost imaju deficitarna zanimanja i obitelji.
10:13 23 h 04.06.2026
INA ide dalje s podravskim naftno-plinskim poljem: U planu su dvije nove bušotine i pristupni putevi
INA planira dvije nove bušotine na polju Pepelana, a Ministarstvo pokreće postupak procjene mogućeg utjecaja na okoliš.
10:12 23 h 04.06.2026
Nova dnevna bolnica blizu Zagreba 'pokrit' će do 80.000 pacijenata, a gradit će se na važnoj aveniji u susjednoj županiji. Bit će dijelom KB Dubrava.
10:12 23 h 04.06.2026