Jedan projekt radili su bez skele iznad provalije, a drugi usred bolnice koja nije smjela stati ni na jednu noć. Vlasnik tvrtke ispričao nam je više.
16:10 3 d 01.06.2026

Red Bull Arena | Foto: screenshot Wurzel/YouTube
U gradu Leipzigu na istoku Njemačke smještena je Red Bull Arena na kojoj će svoju posljednju utakmicu u skupini na ovogodišnjem EUFA EURO-u Hrvatska odigrati protiv Italije. Plan izgradnje stadiona još je 1939. godine predstavio arhitekt Werner March, autor Olimpijskog stadiona u Berlinu. Drugi svjetski rat odgodio je izvođenje radova. Tek su između 1954. i 1956. godine, podignuti novi atletski i nogometni stadion s pomoćnim objektima.
Stari Zentralstadion napravljen je na temelju tih predratnih planova u roku od 15 mjeseci. Mogao je primiti do 100 tisuća gledatelja, a u njega je uklopljena 23 metra visoka zidna konstrukcija od ruševina zgrada uništenih tijekom rata. Od vremena Njemačke Demokratske Republike (DDR-a) pa sve do 1994. godine kada je stavljen van funkcije, na stadionu je odigrano 50 međunarodnih utakmica, isti broj nogometnih utakmica Kupa UEFA te 26 velikih državnih i međunarodnih atletskih natjecanja, otkriva leipzig.de.
Godine 2000., povodom 100. obljetnice osnutka Njemačkog nogometnog saveza (DFB-a), položen je kamen temeljac za novi stadion, modernu arenu s oko 45 tisuća zaštićenih sjedala i opremom koja zadovoljava najstrože zahtjeve FIFA-e. Projekt je koštao 88,5 milijuna eura. Nova arena dobila je zakrivljeni četverodijelni krov izrađen od trapezoidnih čeličnih profila.
U današnjoj Red Bull Arena, kako je stadion preimenovan 2010. godine, svoje su koncerte održali brojni glazbeni velikani poput AC/DC-a, Paula McCartneyja, Rammsteina, Eltona Johna i Genesisa. Od predstojećih nastupa, Arena će 17. srpnja ugostiti svjetsku pop zvijezdu P!NK.
U svojoj posljednjoj utakmici na EUFA EURO-u 2024., Hrvatska reprezentacija susrela se s Albanijom na Volksparkstadionu u Hamburgu. Više o samom stadionu saznajte ovdje.
Jedan projekt radili su bez skele iznad provalije, a drugi usred bolnice koja nije smjela stati ni na jednu noć. Vlasnik tvrtke ispričao nam je više.
16:10 3 d 01.06.2026
Bosch i portal bauštela.hr nagrađuju najbolje 'sam svoj majstor' projekte od nule. Prijavite svoj projekt do 13. lipnja i osvojite bogate nagrade.
11:40 22 d 13.05.2026
Veliki projekti traže preciznu organizaciju, zahtjevnu montažu i rad s golemim staklenim stijenama, otkrili su nam Ante i Marko iz Skelin Monta.
15:15 10 d 25.05.2026
Portal bauštela.hr nedavno je uveo sustav pretplate kojim zaključavamo dio članaka. Sad godišnju pretplatu možete kupiti uz čak 50 % popusta.
12:00 3 d 01.06.2026
Modernizacija triju pruga i 100 km između 2 državne granice: Jedan dokument je preduvjet za sve
Uz brojne druge projekte HŽ-a, sprema se modernizacija triju pruga između dviju državnih granica na istoku Hrvatske. Brzina vlaka je 20 do 100 km/h.
10:13 20 h 04.06.2026
Županija na istoku planira gradnju više od 40 kuća i tri zgrade, ali kvadrati neće biti za svakoga. Prednost imaju deficitarna zanimanja i obitelji.
10:13 20 h 04.06.2026
INA ide dalje s podravskim naftno-plinskim poljem: U planu su dvije nove bušotine i pristupni putevi
INA planira dvije nove bušotine na polju Pepelana, a Ministarstvo pokreće postupak procjene mogućeg utjecaja na okoliš.
10:12 20 h 04.06.2026
Nova dnevna bolnica blizu Zagreba 'pokrit' će do 80.000 pacijenata, a gradit će se na važnoj aveniji u susjednoj županiji. Bit će dijelom KB Dubrava.
10:12 20 h 04.06.2026