Veliki projekti traže preciznu organizaciju, zahtjevnu montažu i rad s golemim staklenim stijenama, otkrili su nam Ante i Marko iz Skelin Monta.
15:15 6 d 25.05.2026

nacionalni park Risnjak | foto: NP Risnjak
Ukupna procijenjena vrijednost radova i svih popratnih usluga za rekonstrukciju planinarskog doma Risnjak iznosi 1.856.154,45 eura. Veći dio novca osiguran je kroz Fond za zaštitu okoliša.
– Zahvaljujem Fondu za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost na izdašnom sufinanciranju ovog, ali i ostalih projekata. No, nećemo stati ovdje jer govorimo o objektima koji podižu posjetiteljsku ponudu, osiguravaju prostor za edukativne aktivnosti, ali i samim javnim ustanovama pružaju veći nadzor prostora, rekao je prilikom predstavljanja projekta ministar gospodarstva i održivog razvoja Damir Habijan.
Mario Antolić, ravnatelj Nacionalnog parka Risnjak istaknuo je pak kako će dodijeljena sredstva izravno utjecati na posjetiteljsku ponudu Nacionalnog parka. Kao i planinarsku infrastrukturu Republike Hrvatske u cijelosti.
Ravnatelj Uprave za zaštitu prirode Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja, Igor Kreitmeyer najavio je pak planirana ulaganja u planinarsku i posjetiteljsku infrastrukturu parkova za razdoblje od 2024. do 2026. godine.
– Nakon uspješne realizacije 17 projekata uređenja posjetiteljske infrastrukture u parkovima koje smo sufinancirali bespovratnim sredstvima iz OPKK 2014-2020 u iznosu od 56 milijuna eura, uz stalnu podršku Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, ali i iz proračunskih sredstava, nastavljamo istim tempom. Dva projekta, PP Papuk, PP Žumberak i Samoborsko gorje dobili su 100 posto bespovratna EU sredstva iz NPOO za slične projekte, a jučer smo osigurali 80 posto sufinanciranje Fonda i 20 posto iz Državnog proračuna za nova 3 projekta u parkovima, rekao je Kreitmeyer .
Tako je najavljena obnova sva planinarska doma, Risnjak i Visočica, te preuređenju stare vojarne u PP Lastovsko otočje Veje more za što je osigurano 4,75 milijuna eura. Također, Kreitmeyer je obećao obnovu planinarskih domova Zavižan i Snježnik.
Doznajte ovdje koji hrvatski nacionalni park čeka treći najveći viseći most na svijetu.
Veliki projekti traže preciznu organizaciju, zahtjevnu montažu i rad s golemim staklenim stijenama, otkrili su nam Ante i Marko iz Skelin Monta.
15:15 6 d 25.05.2026
Od Doma sportova do HNS kampa: Ovo su strojevi koji rade na nekim od najvećih gradilišta u Hrvatskoj
Na velikim projektima nema mjesta za kvarove i kašnjenja. Zato izvođači sve češće biraju Telescopic Peršić kao partnere za najam opreme za gradilišta.
15:00 6 d 25.05.2026
Imaju li vaši klima uređaji ove funkcije? Štede energiju i čine boravak u prostoru ugodnijim
Nova generacija Sinclair klima i dizalica topline dolazi s funkcijama koje olakšavaju svakodnevno korištenje te 7 godina jamstva, na vrijeme za ljeto.
10:00 6 d 25.05.2026
Priprema tople vode iz sunčane elektrane
Dva su temeljna načina primjene sunčeve energije za pripremu tople vode: s pomoću solarnih kolektora i fotonaponskih modula.
09:00 5 d 26.05.2026
Bosch i portal bauštela.hr nagrađuju najbolje 'sam svoj majstor' projekte od nule. Prijavite svoj projekt do 13. lipnja i osvojite bogate nagrade.
11:40 18 d 13.05.2026
Planovi za 'područje katastrofe': Država sprema radove na 750 kuća, a broj bi se mogao povećati
Na područjima katastrofe i dalje traju postupci vezani za poslijepotresnu obnovu. Upravo je zaključen natječaj za radove na 750 kuća.
08:41 1 d 30.05.2026
U jednom od najvrjednijih i najprepoznatljivijih blokova u središtu Zagreba uskoro kreće velika obnova povijesnih palača oštećenih u potresu.
13:25 12 d 19.05.2026
Nakon propalog projekta od više desetaka milijuna eura, raskinutog u 2024., nastavlja se obnova Dječje bolnice Srebrnjak. Još traje cjelovita obnova.
15:58 24 d 07.05.2026
Nekadašnja Pogranična stražarnica na zagrebačkoj Kajzerici, pored Savskog mosta, već dugo čeka na obnovu. Sad se konačno planira projekt uređenja.
09:24 32 d 29.04.2026
Važan željeznički most preko Kupe ide u veliku obnovu: Oštećen u potresu, pa ograničen na 20 km/h
Most je izgrađen 1946. godine, oštećen je u potresu 2020., nakon čega je provedena privremena sanacija, dok se sada priprema njegova cjelovita obnova.
16:11 34 d 27.04.2026
Ovo bi mogla biti najdugotrajnija obnova u Zagrebu, ali bliži se kraju: Priprema se novi postav
Bivša DHMZ-ova palača po novome će postati zgrada Hrvatskog povijesnog muzeja. Za nju, ali i za Vojković-Oršić-Kulmer-Rauch planira se stalni postav.
15:53 44 d 17.04.2026
Novi trg u starom mjestu u Istri: Nije na moru, nekada je bilo rimska utvrda, i sve je u kamenu
Poznato mjesto u Istri skoro je svo u kamenu, a sada će dobiti popločenje i na starom trgu unutar gradske jezgre. Projekt je radio Studio Emil Jurcan.
15:27 51 d 10.04.2026