Uz vatromet, puno smijeha i zabave, u Biogradu na moru službeno je otvoren najveći vodeni park u Dalmaciji – Dalmaland. Riječ je o projektu vrijednom 7,5 milijuna eura, s čak 14 vodenih atrakcija.
Gradilište ovog vodenog parka otvoreno je sredinom 2022. godine, s ciljem povećanja posjetitelja zabavnog parka od čak 60 posto. Danas, kada je sve gotovo, na površini od 2 hektara nalaze se vodene atrakcije svjetski poznate firma Polin Wateparks koja je konstruirala tobogane za više od 50 vodenih parkova diljem svijeta.
Prepoznatljivi brend za aktivni odmor
Riječ je o investiciji vrijednoj 7,5 milijuna eura, a vlasnici zabavnog parka, domaći poduzetnik Darko Eškinja, vlasnik Bure Commerca i vlasnik Mirnovca Franjo Koletić, kako kažu na ovaj su se korak odlučili u želji da svoj brend učine prepoznatljivim i unosnijim. Danas su sigurni da su u tomu uspjeli, te da će Dalmaland u Hrvatsku privući nove turiste željne aktivnog odmora.
-Ovo je pravi centar zabave za sve obitelji s djecom, bili oni veliki, mali ili tinejdžeri. Otvorili smo vodeni park na kojeg smo iznimno ponosni, sada je on i službeno postao dio zabavnog centra u Biogradu gdje već imamo veliki Fun park, rekao je Koletić.
Zabavne atrakcije i vodeni sadržaji za obitelji
U vodenom parku trenutno ima čak devet različitih tobogana, veličinom i protokom vode prilagođenim obiteljskim i adrenalinskim avanturama, a svaki je različit. Primjerice, niz jedan se može spuštati više osoba zajedno, dok drugi omogućava spuštanje u vrtlogu. Poseban dodatak vodenog parka svakako je tobogan si vizualnim efektima u unutrašnjosti cijevi, kao i tobogan koji mjeri brzu spusta.
Uz tobogane, Dalmaland vodeni park obuhvaća i dva bazena sa zabavnim vodenim sadržajima posvećenim obiteljima i djeci, te bazene za sokove u vodu i hidromasažni bazen sa spa wellness sadržajima. Uz napomenu kako bazeni imaju ugrađene toplinske pumpe za grijanje.
Osim vodenih atrakcija, zabavni park proširene je s nekoliko ugostiteljskih objekata koji također predstavljaju svojevrsnu atrakciju s obzirom na to da su tematski zanimljivo konstruirani. Jedan od njih, primjerice, u formi ambijentalne spilje.
Kako arhitektura može svakoga vratiti u djetinjstvo pogledajte ovdje.