Jedan projekt radili su bez skele iznad provalije, a drugi usred bolnice koja nije smjela stati ni na jednu noć. Vlasnik tvrtke ispričao nam je više.
16:10 3 d 01.06.2026

vidikovac | foto Draž info/Općina Draž
Na 205 metara nadmorske visine, odnosno jednoj od najviših točaka u većinom ravnoj Baranji, podignut je 17 metara visok vidikovac Trojnaš s kojeg, za vedrih dana, pogled puca na dvije susjedne države – Srbiju i Mađarsku. Riječ je o projektu koji je realizirala Općina Draž, a za koji je financiranje u iznosu od približno 300 tisuća eura osigurano uz pomoć Ministarstva regionalnog razvoja.
Vidikovac ima čvrstu, drvenu konstrukciju, a na vrhu nadstrešnicu. Kako je izgrađen u turističke svrhe, uz njega je napravljen i popratni objekt za odmor i uživanje, te dječje igralište. Projekt obuhvaća i pristupnu cestu.

vidikovac | foto Draž info/Općina Draž
Graditi vidikovac nije bi ni malo lak pothvat zbog jakih vjetrova koji se na ovom području sudaraju. No, posao je uspješno završen u roku i čeka se da ova drvena ljepotica bude stavljena u funkciju.
Pogledajte ovdje kako izgleda hit montažna kuća koja je rasprodana na Amazonu.
Jedan projekt radili su bez skele iznad provalije, a drugi usred bolnice koja nije smjela stati ni na jednu noć. Vlasnik tvrtke ispričao nam je više.
16:10 3 d 01.06.2026
Bosch i portal bauštela.hr nagrađuju najbolje 'sam svoj majstor' projekte od nule. Prijavite svoj projekt do 13. lipnja i osvojite bogate nagrade.
11:40 23 d 13.05.2026
Veliki projekti traže preciznu organizaciju, zahtjevnu montažu i rad s golemim staklenim stijenama, otkrili su nam Ante i Marko iz Skelin Monta.
15:15 10 d 25.05.2026
Portal bauštela.hr nedavno je uveo sustav pretplate kojim zaključavamo dio članaka. Sad godišnju pretplatu možete kupiti uz čak 50 % popusta.
12:00 4 d 01.06.2026
Novi bolnički kompleks gradit će se na zemljištu površine 119.217 četvornih metara, dok će ukupna površina građevine iznositi oko 215 tisuća kvadrata.
15:42 1 d 03.06.2026
Nova zgrada za razne sadržaje gradila bi se uz Tehnički muzej, blizu Ciboninog tornja. Svoju ideju predstavlja arhitekt Ivan Gavran Vlahović.
16:23 3 d 01.06.2026
Što se događa kad arhitekt ima bolju ideju od investitora? Mlade arhitektice otkrivaju odgovor
Mlade arhitektice otkrivaju zašto inovacija u arhitekturi ne ovisi samo o ideji, nego i o strpljenju, psihologiji i investitoru.
12:10 5 d 31.05.2026
Najposjećeniji muzej na svijetu ide u veliku rekonstrukciju: Na novu lokaciju seli se i Mona Lisa
Na međunarodnom natječaju sudjelovalo je pet arhitektonskih konzorcija, a pobjedu su odnijeli STUDIOS Architecture Paris i Selldorf Architects.
16:32 14 d 21.05.2026