O hlađenju treba razmišljati prije prvog toplinskog vala. Danas su dostupne inovacije koje troše manje, filtriraju zrak i prilagođavaju se prostoru.
10:30 12 d 13.04.2026

Predstavnici Grada Splita s izvršiteljima radova | Grad Split
Izvršenjem radova uklanjanja zgrade bivše vojarne Dračevac te formiranjem građevinske čestice u katastru, stekli su se svi uvjeti za početak gradnje. Radove uklanjanja postojećeg objekta kao i radove izgradnje centralne zgrade Tehnološkog parka izvodi tvrtka Strabag d.o.o., a vrijednost izgradnje centralne zgrade iznosi oko 124 milijuna kuna.
Projekt Izgradnja i opremanje centralnog objekta Tehnološkog parka Split – Dračevac financira se sredstvima Europskog fonda za regionalni razvoj. Ukupna vrijednost projekta iznosi oko 165 milijuna kuna, od čega su bespovratna sredstva EU oko 105 milijuna kuna.
Uz gradonačelnika Ivicu Puljka, početku radova nazočili su članovi projektnog tima Grada, v.d. pročelnica Službe za razvoj grada i koordinatorica projekta Vedrana Franić i asistentica za upravljanje projektom Andrea Racetin Muše te direktor Razvojne agencije RaST Split Goran Batinić.
O hlađenju treba razmišljati prije prvog toplinskog vala. Danas su dostupne inovacije koje troše manje, filtriraju zrak i prilagođavaju se prostoru.
10:30 12 d 13.04.2026
Ovo su četiri staklene zgrade koje mijenjaju Zagreb: Sve bi trebale biti završene već ove godine
Uz četiri važne prometnice već više od godinu dana rastu i četiri poslovno - stambene zgrade kojima dominira jedan materijal - staklo.
10:19 18 h 25.04.2026
Radovi obnove ulaze u intenzivnu fazu u kojoj se paralelno odvija više ključnih aktivnosti. Projekt napreduje stabilno, uz prilagodbe uvjetima.
10:17 18 h 25.04.2026
Željeznički projekt stoljeća od 900 milijuna eura, HŽ otkriva što se već radi na trasi
Uz izgradnju drugog kolosijeka i kompletnu rekonstrukciju postojećeg, planirana je modernizacija kolodvora, stajališta i prateće infrastrukture.
15:56 2 d 23.04.2026
Projekt obuhvaća i hortikulturno uređenje prostora, kako bi se prometnica uklopila u okoliš, a tijekom radova predviđen je i arheološki nadzor.
15:51 2 d 23.04.2026
Most uz najpoznatiju močvaru u Hrvatskoj treba sanaciju: Posao na oba kolnika trajat će 3 mjeseca
Most sanacijom treba vratiti u projektirano stanje koje konstrukciji predviđa sto godina. Obnovom će se smanjiti i troškovi održavanja.
15:50 2 d 23.04.2026
Skoro 20 godina gradio se autocestovni spoj između Zagreba i Siska. Novi čvor na tom potezu u mrežu autocesta uključit će još jedan hrvatski grad.
16:54 3 d 22.04.2026
Puno mjesta na dalmatinskoj obali nema izlaz na autocestu, iako su za to ispunjeni određeni uvjeti. Sada kreće planiranje spoja A1 do čvora Danilo.
16:03 4 d 21.04.2026