Nakon posljednje oluje, Croatia osiguranje je prve štete isplatilo već u satima nakon prijave, a brojne su riješene istoga dana.
13:48 2 d 13.07.2026

DV Zrno na Žitnjaku | foto: Grad Zagreb
Gradonačelnik Zagreba Tomislav Tomašević je sa suradnicima položio kamen temeljac i simbolično označio početak radova na izgradnji dječjeg vrtića. Pritom je naglasio kako se veseli izgradnji i otvorenju novog vrtića čija je gradnja financirana iz gradskog proračuna. Također je istaknuo kako prioritet nije samo izgradnja novih vrtića nego i zapošljavanje novih odgajatelja koji su potrebni kako bi vrtići funkcionirali. Gradonačelnik je kazao i kako će Gradska uprava ove godine uspjeti uštedjeti novac revidirajući mjeru roditelj odgajatelj.
– Zagreb operativne troškove vrtića financira s preko milijardu kuna godišnje, što je više od cjelokupnog prireza Grada. Morali smo prekinuti začarani krug mjere roditelj odgojitelj kako ne bi isti iznos išao na plaće 6 tisuća zaposlenih u vrtićima kao i za korisnike mjere, rekao je gradonačelnik Tomašević.
Ravnateljica vrtića, Zorica Lusavec, zahvalila je svima koji su doprinijeli u realizaciji ovog projekta. Istaknula je da će novi objekt roditeljima i mališanima mnogo značiti. Objekt će se izgraditi na dvije etaže i imat će prostore za više namjena, primjerice gospodarski prostor, prostor za odgojno – obrazovne, zdravstvene i ostale djelatnike, vanjski prostor za igru i boravak djece na otvorenom. Radovi bi trebali biti gotovi do kraja kalendarske godine.
Gradonačelnik Tomašević je objasnio da će u novom vrtiću moći boraviti stotinjak djece. Za šest odgojnih skupina skrbit će 15 novih djelatnika. Gradonačelnik je najavio i izgradnju i dogradnju 12 novih vrtića, a uskoro i otvaranje nekih područnih objekata koji su u izgradnji. Izdvojio je Odranski Obrež, Kašinu i Ivanju Reku. Nedavno smo objavili pet najboljih arhitektonskih rješenja za vrtić koji se gradi na križanju Heinzelova-Vukovarska u Zagrebu, a možete ih vidjeti ovdje.
Nakon posljednje oluje, Croatia osiguranje je prve štete isplatilo već u satima nakon prijave, a brojne su riješene istoga dana.
13:48 2 d 13.07.2026
Hrvatska digitalizirala sustav prijevoza opasnih tvari
Predstavljen je novi digitalni sustav za praćenje prijevoza opasnih tvari. Projekt eADR donosi sigurniji i učinkovitiji nadzor cestovnog prometa.
15:10 6 d 08.07.2026
Čitajte bauštela.hr cijelo ljeto uz posebnu cijenu: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:10 21 d 24.06.2026
Na cesti kolone turista, a uz nju mega bauštela: Gradi se novi ulaz u Pulu od 19 milijuna eura
Jedna od najvećih posebnosti gradilišta jest činjenica da se radovi trenutno izvode uz svakodnevni intenzivan promet.
16:59 21 h 14.07.2026
Veliko slavlje u novom dalmatinskom tunelu! Nakon dvije godine iskopa probijen Kozjak
Tunel Kozjak predstavlja središnji objekt buduće brze ceste koja će povezati čvor Vučevica na autocesti A1 s Kaštelima i Splitom.
14:18 1 d 13.07.2026
Sprema se produžetak ulice na Bundeku: Rotor koji je vodio u zelenilo napokon će dobiti puni smisao
Kod Bundeka se priprema nastavak Ulice Vojina Bakića, s novom cestom, parkiralištima, nogostupima, rasvjetom i boljom prometnom povezanošću cijelog na
12:41 2 d 13.07.2026
Trebala bi postati novo 'južno prometno čvorište' prema koridoru Torino - Milano - Rim - Salerno.
17:13 4 d 10.07.2026
Bauštelska reportaža: Bili smo u neboderu koji mijenja vizuru važnog prometnog raskrižja u Zagrebu
Novi poslovni neboder na raskrižju Heinzelove i Vukovarske u Zagrebu gradi VMD. Prošli smo nekoliko etaža i dobili predivan pogled na Medvednicu.
12:29 10 d 05.07.2026