Od garaže na škrapi do plovila izrađenog bez nacrta, ovo su najimpresivniji projekti koji su pobijedili na natječaju portala bauštela.hr i Boscha.
14:00 5 d 19.06.2026

Vijadukt Sava-Odra | foto: Grad Zagreb
Na ulazu, odnosno izlasku iz Zagreba, ovisno o tome u kojem se smjeru putuje, niz godina stajao je vijadukt u prilično lošem stanju. Vijadukt Sava-Odra koji je vodio iznad odteretnog kanala Sava-Odra godinama je propadao i bio je ograđen te su na vijaduktu bili očiti znakovi oštećenja i općenito nezadovoljavajućeg stanja vijadukta. U studenom prošle godine krenulo se u obnovu te su radovi dovršeni, čak mjesec dana prije planiranog.
Na Jadranskoj aveniji, kod prijelaza oteretnog kanala za vikend je obnovljen i pušten u promet vijadukt. Prilikom obnove, zamijenjeno je 14 starih i dotrajalih prijelaznih naprava novim, čeličnima, takozvanim ‘češalj prijelaznim napravama’, objavio je Grad Zagreb.
Radovi su bili vrijedni 1 milijun eura, a oko polovice iznosa osigurano je iz Fonda solidarnosti EU, dok je preostali iznos bio iz državnog i gradskog proračuna. Radovi koji su trajali ukupno pet mjeseci završeni su prije roka.
– Sigurnost cestovne infrastrukture ključan je prioritet ove gradske uprave. Zbog toga smo do sada u mandatu uložili više desetaka milijuna eura u obnovu mostova, vijadukata i ostalih prometnih objekata, a istim tempom nastavljamo i dalje. Izuzetno je važno da su građani s obje strane Save povezani infrastrukturom koja je pouzdana i koja može izdržati zahtjeve modernog velegrada, o završetku radova na vijaduktu oglasio se gradonačelnik Grada Zagreba Tomislav Tomašević.
U okviru radova na vijaduktu, osim što su se mijenjale dotrajale prijelazne naprave, potpuno je saniran i kolnik istočnog vijadukta. Ondje je podružnica Zagrebačkog holdinga Zagrebačke ceste zamijenila asfalt u duljini od 500 metara, pri čemu su izvedene horizontalne oznake.
Početkom godine, Hrvatske autoceste objavile su natječaj za izvedbu dokumentacije za novi most Krk. Nova prometna trasa obuhvaćat će i jedan tunel te vijadukt, a kako će izgledati konstrukcija pogledajte ovdje.
Od garaže na škrapi do plovila izrađenog bez nacrta, ovo su najimpresivniji projekti koji su pobijedili na natječaju portala bauštela.hr i Boscha.
14:00 5 d 19.06.2026
Čitajte bauštela.hr cijelo ljeto uz posebnu cijenu: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:10 1 d 24.06.2026
Vjesnik se uklanja komad po komad, a golemi bager od 150 tona sada gricka nekadašnji zagrebački neboder.
16:21 1 d 23.06.2026
Gradilište s top pogledom: Rekonstrukcija gradskog parka od 17 tisuća kvadrata
Uz građevinske zahvate, izvode se i restauratorski radovi kako bi se očuvala postojeća kulturno-povijesna vrijednost prostora.
16:18 1 d 23.06.2026
Ograde koje čuvaju promet: Kako domaća tvrtka radi na mostovima, vijaduktima i velikim gradilištima
Zaštitne ograde rijetko su u prvom planu, ali bez njih nema sigurnih prometnica. Iz kompanije Selmont su nam otkrili sve o njima.
10:24 3 d 22.06.2026
Bauštelska reportaža: Od makadama do luksuzne zone, Osijek gradi novu prometnicu uz Dravu
Nakon šetnice i obaloutvrde, posljednja karika uređenja desne obale Drave konačno je u realizaciji – nova Donjodravska obala.
10:16 4 d 21.06.2026
Radovi će se izvoditi etapno, a obuhvaćaju generalnu sanaciju poda glavne dvorane, obnovu sanitarnih čvorova i svlačionica.
10:06 4 d 21.06.2026
Nakon postavljanja, njegove šupljine pune se materijalom kako bi postao stabilna i čvrsta struktura koja može izdržati snažne valove i udare mora.
10:12 5 d 20.06.2026