O hlađenju treba razmišljati prije prvog toplinskog vala. Danas su dostupne inovacije koje troše manje, filtriraju zrak i prilagođavaju se prostoru.
10:30 12 d 13.04.2026

Betoniranje na Hvara | Tik Tok: markonikic9999
Postupak betoniranja sastoji se od nekoliko faza koje su dobre poznate građevinskim radnicima, a između ostaloga, uključuju i pripremu terena za sam postupak. Ovisno o kakvom se terenu radi, potrebno je ukloniti desetak centimetara tla, postaviti jastuk od pijeska ili šljunka, po potrebi postaviti armaturnu mrežu, a u radu treba računati i na vremensku prognozu… U slučaju s ove snimke tražimo da nam vi kažete što je ispravan postupak.
– Baš zeznuta situacija, jesu mislili da će ljudi poletjeti; zašto ne asfaltiraju; to je trebalo betonirati u dva dijela, neki su od komentara. S druge strane, komentatori su poručili i “Ne odgovara kada ima rupe i pukotine, ne odgovara kada se izbetonira, odlučite se više” ili “Da si sačeka dvije ure moga si proć bez problema’.
Video je na Tik toku ubrzo nakon objave postao viralan. U 22 sata skupio je gotovo 14 tisuća ‘lajkova, a pregledan je gotovo 400 tisuća puta.
@markonikic9999Hvar 2022 #Foryou #hvarisland #fyp #foryoupage # degeneracija♬ original sound – Marko Nikic
O hlađenju treba razmišljati prije prvog toplinskog vala. Danas su dostupne inovacije koje troše manje, filtriraju zrak i prilagođavaju se prostoru.
10:30 12 d 13.04.2026
Ovo su četiri staklene zgrade koje mijenjaju Zagreb: Sve bi trebale biti završene već ove godine
Uz četiri važne prometnice već više od godinu dana rastu i četiri poslovno - stambene zgrade kojima dominira jedan materijal - staklo.
10:19 16 h 25.04.2026
Radovi obnove ulaze u intenzivnu fazu u kojoj se paralelno odvija više ključnih aktivnosti. Projekt napreduje stabilno, uz prilagodbe uvjetima.
10:17 16 h 25.04.2026
Željeznički projekt stoljeća od 900 milijuna eura, HŽ otkriva što se već radi na trasi
Uz izgradnju drugog kolosijeka i kompletnu rekonstrukciju postojećeg, planirana je modernizacija kolodvora, stajališta i prateće infrastrukture.
15:56 2 d 23.04.2026
Projekt obuhvaća i hortikulturno uređenje prostora, kako bi se prometnica uklopila u okoliš, a tijekom radova predviđen je i arheološki nadzor.
15:51 2 d 23.04.2026
Most uz najpoznatiju močvaru u Hrvatskoj treba sanaciju: Posao na oba kolnika trajat će 3 mjeseca
Most sanacijom treba vratiti u projektirano stanje koje konstrukciji predviđa sto godina. Obnovom će se smanjiti i troškovi održavanja.
15:50 2 d 23.04.2026
Skoro 20 godina gradio se autocestovni spoj između Zagreba i Siska. Novi čvor na tom potezu u mrežu autocesta uključit će još jedan hrvatski grad.
16:54 3 d 22.04.2026
Puno mjesta na dalmatinskoj obali nema izlaz na autocestu, iako su za to ispunjeni određeni uvjeti. Sada kreće planiranje spoja A1 do čvora Danilo.
16:03 4 d 21.04.2026