Kvadratura nije jedino što određuje koju klimu trebate za svoj dom. Krivi odabir znači visoke račune, slabije hlađenje i kraći vijek trajanja uređaja.
13:30 1 d 14.05.2026

Mirjana Hrga | Foto: FB Mirjana Hrga
Vjerojatno se pitate gdje je nestala Mirjana Hrga, nekadašnja savjetnica bivše hrvatske predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović i poznata novinarka. Već nekoliko godina živi u mjestu Osor na otoku Cresu, gdje ovih dana zbog ozbiljnih građevinskih problema koji su zadesili nju i njene susjede, ne može previše odmarati. O tome je odlučila javno govoriti, a sve je objavila na svom Facebook profilu u obliku videa i fotografija. Kako kaže, riječ je o pogrešci građevinske kompanije i njenih radnika, koji su napravili kaos prilikom polaganja kanalizacijskih cijevi.
Bivša novinarka ispričala se unaprijed na snimci koju je priložila, rekavši da nije mogla više šutjeti i čekati. Prema njezinim riječima, ova agonija traje već šest mjeseci.
– Unaprijed vam se ispričavam na ovoj snimci koju prilažem, ali to je jedini način… Moj život. Danas je šest mjeseci kako šutim i čekam, u nadi da će ova noćna mora prestati. Sada više ne mogu živjeti od smrada. Go*na mi doslovno plivaju ispred kuće! Neka vidi i Zagreb, jer ovdašnja vlast ne može ništa, napisala je na Facebooku.
Rekla je i da su njezinu kuću u siječnju doslovno – prepolovili. Riječ je o povijesnom dijelu mjesta koji datira iz doba Rima, i nevjerojatno je da se netko tako odnosi prema kulturnoj baštini. No, nije štedjela ni Euroherc.
– Nestručni radnici izvadili su dio temelja moje kuće kako bi položili cijev buduće kanalizacije. Rimski zid. I kuća je pukla. Već nekoliko puta dolazi predstavnik osiguranja. Pukotine su sve veće. Čekam da, zajedno s krevetom, jednog jutra završim na ulici. Pokušavaju izbjeći plaćanje nastale štete. Ne možemo krenuti sa spašavanjem kuće. Odugovlače. Drski, neprofesionalni do bola. Nezainteresirani, rekla je bivša novinarka.
Ljeto i turistička sezona dolaze, no ništa se ne mijenja, kaže Hrga. Odgovornost je u potpunosti prebačena na osiguranje, a voditelj gradilišta ne može ništa popraviti, samo žaliti.
– Ništa se ne događa osim sve većih temperatura, straha i gostiju. Voditelj gradilišta – bespomoćan. Žao mu je. I to je to. Sve su prebacili na osiguranje. Njemu nadređeni projekt-menadžer na ovako zahtjevno gradilište dolazi, prema informacijama radnika, samo jedanput tjedno! Nije ni čudo da već šest mjeseci drvena pločica 40×40 glumi šaht.
Za kraj je ‘počastila’ i kompaniju GP Krk te njihove radnike, koje je prozvala zbog amaterizma koji je, kako kaže, doslovno uništio Osor.
– Nadzorne nikada nisam vidjela na gradilištu. Nepal, Gruzija, Indija bez ikakvog stručnog nadzora prekapa hrvatski povijesni biser. Važno je samo potrošiti europske pare. Osor, sa svojim nepredviđenim troškovima, sjajna je platforma za opravdanje trošenja novca. Jadna Europo, gdje si stigla… Sretne nam 50. Osorske glazbene večeri. Sjećanje na dane kad su o Osoru brinula gospoda, a ne razbojnici. Doslovno nas je GP Krk svojim neprofesionalizmom uništio. I oni koji su ga ovdje doveli, dodala je Hrga za kraj.
Pridružite se našoj Viber zajednici i prvi saznajte sve informacije.
Kvadratura nije jedino što određuje koju klimu trebate za svoj dom. Krivi odabir znači visoke račune, slabije hlađenje i kraći vijek trajanja uređaja.
13:30 1 d 14.05.2026
Na njega je najviše utjecao njegov prvi šef mehanizacije, a mladi mehaničari 'izrastaju u jako dobre meštre', misli Zoran Žmire iz STRABAG BMTI-ja.
11:25 3 d 13.05.2026
Bosch i portal bauštela.hr nagrađuju najbolje 'sam svoj majstor' projekte od nule. Prijavite svoj projekt do 13. lipnja i osvojite bogate nagrade.
11:40 3 d 13.05.2026
STRABAG dobio posao s najljepšim pogledom: Sanirat će cestu od 2 kilometra na obroncima Velebita
Na trasi se nalazi velik broj serpentina i oštrih zavoja s nepreglednim dijelovima, a asfaltni zastor je dotrajao i oštećen.
09:41 2 h 16.05.2026
Novi vrelovodi, velike pumpe i čelični mostovi: Ovako će TE-TO Zagreb dobiti novu infrastrukturu
U novoj pumpnoj stanici bit će ugrađene velike industrijske pumpe kapaciteta većeg od 4.000 kubika vode na sat po pumpi.
09:02 3 h 16.05.2026
Preinake naftne infrastrukture u srcu Hrvatske: Planiraju se nove trase i uklanjanje dijela koridora
Cilj izmjena nije širenje eksploatacije na nova područja, već prilagodba postojećeg projekta prostoru i okolišu.
09:02 3 h 16.05.2026
Split gradi novu zgradu na Žnjanu: Građevinska dozvola čekala se više od tri godine, imamo nacrte
Trošak izgradnje procijenjen je na nešto više od pola milijuna eura. Radovi će početi ovisno o natječaju za izvođača radova koji je upravo u pripremi.
09:02 3 h 16.05.2026
Novi bager donosi najveći kapacitet žlice, najduži doseg i najveću silu kopanja u cijeloj seriji.
09:01 3 h 16.05.2026