Nakon posljednje oluje, Croatia osiguranje je prve štete isplatilo već u satima nakon prijave, a brojne su riješene istoga dana.
13:48 1 d 13.07.2026

Modernizacija stadiona, NK Varaždin | Foto: NK Varaždin
Nogometaši NK Varaždina iz prve su ruke osjetili da ljeti nema predaha na gradilištu. Nakon što je zamijenjen travnjak i moderniziran stadion, u Varaždinu brinu i za budućnost. Kako se pohvalio klub na službenim stranicama, glavni teren Akademije dobiva novi travnjak, tribine i svlačionice.
Radovi su započeli na zamjeni travnjaka na velikom terenu s umjetnom podlogom, na kojem se odigravaju sve utakmice Akademije. Vrijednost projekta prelazi 200 tisuća eura, a trajat će oko mjesec dana. Nakon uklanjanja stare podloge slijede priprema terena i postavljanje novog travnjaka, što će mladim igračima omogućiti još kvalitetnije uvjete za trening i utakmice.
Uz teren će se postaviti i dvije tribine s ukupno 140 sjedećih mjesta, čime će se dodatno unaprijediti uvjeti za natjecanja i gledatelje. Oba ulaganja u potpunosti financira klub vlastitim sredstvima.
Ovi infrastrukturni zahvati još su jedan pokazatelj posvećenosti kluba razvoju mladih igrača te stvaranju kvalitetne baze za njihov napredak. Paralelno, uz veliki teren dovršeni su i iskopi za montažne svlačionice namijenjene najmlađim selekcijama Akademije.

Modernizacija stadiona, NK Varaždin | Foto: NK Varaždin
NK Varaždin je ranije, zbog nastupa u kvalifikacijama Konferencijske lige (iz kojih su ispali), modernizirao uvjete na stadionu. Izgrađen je novi VIP ulaz sa zasebnim stepenicama i vratima, čime se osigurava nesmetan prolaz igračima i stručnom stožeru.

Istodobno se uredio i klupski kafić te vanjski sanitarni čvorovi – oni s desne strane dovršeni su ranije, dok su oni s lijeve strane još u izgradnji. Također, tada je rekonstrukcija prostora iznad ugostiteljskog objekta je u završnoj fazi, ondje će se urediti novinarski ulaz s novim stubištem, nova press sala, prostor za igrače i soba za sastanke. Također, postavljene su nadzorne kamere na južnoj i istočnoj strani stadiona, a na južnoj tribini planira se zamjena svih sjedalica.
– Grad Varaždin, kao vlasnik stadiona, uključit će se u njegovo daljnje uređenje. Uskoro raspisujemo javni arhitektonski natječaj za odabir najboljeg projekta dogradnje. Trenutno nam je prioritet zadovoljiti UEFA-ine preporuke i osigurati sve uvjete za odigravanje utakmica visokog ranga u Varaždinu. Građani to s veseljem prate i vjerujem da ćemo biti izvrsni domaćini i navijači. Posebno nas raduje što Uprava kluba strateški ulaže u infrastrukturu, čime se poboljšavaju uvjeti za sve igrače, ali i brojne mališane iz Akademije. Grad je sufinancirao izgradnju svlačionica za mlađe kategorije s 50 tisuća eura, a njihov završetak očekuje se tijekom ljeta, rekao je gradonačelnik Neven Bosilj prije mjesec dana i nagovijestio spomenute radove.

Stadion u Varaždinu | Foto: Grad Varaždin
Jedan od najvažnijih infrastrukturnih zahvata ove godine bila je zamjena travnjaka na glavnom terenu, koja je izvedena u ožujku. Investicija je vrijedna oko 300 tisuća eura i u potpunosti je financirana vlastitim sredstvima NK Varaždina. Klub je pritom nabavio i profesionalnu opremu za održavanje terena, uključujući dvije električne kosilice te strojeve za rasipanje pijeska i prozračivanje travnjaka.
Dovršena je i izgradnja novog trening-poligona s umjetnom travom površine oko dvije tisuće četvornih metara. Namijenjen je ponajprije radu s mladim igračima iz Akademije, a opremljen je zidom za tehniku, visećim loptama, reflektorima, golovima i zaštitnim mrežama. Vrijednost ulaganja iznosi oko 150 tisuća eura, s ciljem daljnjeg razvoja najmlađih kategorija.
Pridružite se našoj Viber zajednici i prvi saznajte sve informacije.
Nakon posljednje oluje, Croatia osiguranje je prve štete isplatilo već u satima nakon prijave, a brojne su riješene istoga dana.
13:48 1 d 13.07.2026
Hrvatska digitalizirala sustav prijevoza opasnih tvari
Predstavljen je novi digitalni sustav za praćenje prijevoza opasnih tvari. Projekt eADR donosi sigurniji i učinkovitiji nadzor cestovnog prometa.
15:10 6 d 08.07.2026
Čitajte bauštela.hr cijelo ljeto uz posebnu cijenu: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:10 21 d 24.06.2026
Osim tunela, gradit će se i vijadukt dug 210 metara, cestovni podvožnjak duljine 12 metara te dva nadvožnjaka, svaki duljine 35 metara.
12:54 53.116666666667 min 15.07.2026
Zagreb priprema natječaj za megaprojekt od 51 milijun eura: Na šljunku niče kompleks s 8 dvorana
Prostor bi bio namijenjen različitim događanjima, od kongresa, konferencija i poslovnih skupova do koncerata, predstava, izložbi, banketa i svadbi.
10:34 3 h 15.07.2026
Nakon desetljeća ovisnosti o skelama i dugim obilascima, novi most trebao bi povezati obale Save te znatno olakšati svakodnevni život.
17:00 20 h 14.07.2026
Novo sjedište službeno bi trebalo biti otvoreno 21. srpnja 2026. godine.
17:00 20 h 14.07.2026
Ovo će biti najveći projekt željeznice u Hrvatskoj: Pruga od 175 kilometara do mora i najduži tunel
Najveći projekt željeznice u Hrvatskoj bit će nizinska pruga Zagreb-Rijeka. Prvi korak je ugovaranje tehničke pomoći za nabavu i provedbu ugovora.
16:59 20 h 14.07.2026