Kvadratura nije jedino što određuje koju klimu trebate za svoj dom. Krivi odabir znači visoke račune, slabije hlađenje i kraći vijek trajanja uređaja.
13:30 1 d 14.05.2026

Obujam građevinskih radova | DZS
Što se tiče odrađenih sati na gradilištima, najviše je odrađeno na novogradnji zgrada čak 38,6 posto, dok je novogradnja ostalih građevina na 13,8 posto. od ukupnog broja odrađenih sati.
DZS zgrade definira kao stalne građevine koje imaju krovište i vanjske zidove, sagrađene su kao samostalne uporabne cjeline koje pružaju zaštitu od vremenskih i drugih vanjskih utjecaja, a namijenjene su stanovanju, obavljanju neke djelatnosti ili smještaju i čuvanju životinja, robe, opreme za različite proizvodne i uslužne djelatnosti itd. No, i građevine koje imaju krov, ali ne i sve zidove. Ostale građevine jesu sve građevine koje nisu zgrade, npr. ceste, pruge, cjevovodi, mostovi, brane, sportski tereni itd.
Kvadratura nije jedino što određuje koju klimu trebate za svoj dom. Krivi odabir znači visoke račune, slabije hlađenje i kraći vijek trajanja uređaja.
13:30 1 d 14.05.2026
Na njega je najviše utjecao njegov prvi šef mehanizacije, a mladi mehaničari 'izrastaju u jako dobre meštre', misli Zoran Žmire iz STRABAG BMTI-ja.
11:25 2 d 13.05.2026
Bosch i portal bauštela.hr nagrađuju najbolje 'sam svoj majstor' projekte od nule. Prijavite svoj projekt do 13. lipnja i osvojite bogate nagrade.
11:40 2 d 13.05.2026
Građevinski dio projekta temelji se na izvedbi lagane čelične konstrukcije sa stupovima i gredama koje će nositi platformu i vodilice dizala.
17:15 15 h 15.05.2026
Oko 10 mjeseci nakon otvaranja ponuda za dvije od tri poddionice najskuplje autoceste u Hrvatskoj, umjesto odabira, stiže poništenje! Zna se i zašto.
16:58 15 h 15.05.2026
Od vojnog aerodroma do regionalnog čvorišta: Kreće velika modernizacija hercegovačke zračne luke
Osim izgradnje novog terminala, u planu su i modernizacija piste te uvođenje dodatnih sadržaja za charter i redovne linije.
16:36 16 h 15.05.2026
Uskoro se zaključuje Vladin Poziv najmoprimcima u okviru Programa priuštivog stanovanja. Broj prijava otprilike se poklapa s prijavama vlasnika.
11:53 21 h 15.05.2026
U planu novo gradilište na zapadu Zagreba: Gradit će se još jedan pothodnik, opet ispod kolosijeka
Nakon otvaranja pothodnika Trokut-Savski gaj, ovo prvo naselje sad će dobiti poveznicu s još jednim kvartom. Radovi bi trebali biti jeftiniji.
10:01 22 h 15.05.2026