Kvadratura nije jedino što određuje koju klimu trebate za svoj dom. Krivi odabir znači visoke račune, slabije hlađenje i kraći vijek trajanja uređaja.
13:30 1 d 14.05.2026

Kuće u nizu za mlade obitelji u Virovitici, vizualizacija | foto: Grad Virovitica
U svrhu provedbe projekta poticane stanogradnje iz Grada provode anketu zainteresiranosti na koju su se javile ukupno 43 obitelji.
Tijekom ožujka ove godine Grad Virovitica predstavio je projekt poticane stanogradnje kojim je, kako navode, najavio izgradnju POS-ovih kuća u nizu za mlade obitelji koje bi tako stekle ‘vlastiti dom u vlastitom gradu’. Nakon provođenja ankete zainteresiranosti Grad je prijavljenima prezentirao idejno rješenje njihovog budućeg doma.
Kao sljedeće korake iz Grada navode konstituiranje novog saziva Gradskog vijeća Grada Virovitice, nakon čega će se na jednoj od prvih sjednica donijeti odluke potrebne za provođenje projekta POS-a, kao i kriteriji i mjerila za kupovinu kuća.
Kada je u ožujku najavljen projekt poticane stanogradnje iz Grada navode da će broj obiteljskih kuća ovisiti o zainteresiranosti građana. Tada najavljuju i dva tipa kuća, za veće i manje obitelji, čija su idejna rješenja sada prezentirali.

Kuće u nizu za mlade obitelji u Virovitici, vizualizacija | foto: Grad Virovitica
– Procijenjena sadašnja vrijednost kuće po kvadratu bila bi od 900 do 950 eura, a što će točno pokazati javna nabava za izgradnju nakon pribavljanja građevinskih dozvola. Grad želi svojim sugrađanima osigurati što nižu cijenu kuće po kvadratnom metru pa je spreman odreći se svih svojih troškova: cijene gradilište, troškova izgradnje ukupne komunalne infrastrukture, osloboditi od komunalnog doprinosa, a i sve druge troškove koji se jave tijekom izgradnje, a sve da bi cijena bila ispod 1.000 eura po kvadratu kako ikako bude moguće, navodi virovitički gradonačelnik Ivica Kirin.
Kvadratura nije jedino što određuje koju klimu trebate za svoj dom. Krivi odabir znači visoke račune, slabije hlađenje i kraći vijek trajanja uređaja.
13:30 1 d 14.05.2026
Na njega je najviše utjecao njegov prvi šef mehanizacije, a mladi mehaničari 'izrastaju u jako dobre meštre', misli Zoran Žmire iz STRABAG BMTI-ja.
11:25 2 d 13.05.2026
Bosch i portal bauštela.hr nagrađuju najbolje 'sam svoj majstor' projekte od nule. Prijavite svoj projekt do 13. lipnja i osvojite bogate nagrade.
11:40 2 d 13.05.2026
Građevinski dio projekta temelji se na izvedbi lagane čelične konstrukcije sa stupovima i gredama koje će nositi platformu i vodilice dizala.
17:15 12 h 15.05.2026
Oko 10 mjeseci nakon otvaranja ponuda za dvije od tri poddionice najskuplje autoceste u Hrvatskoj, umjesto odabira, stiže poništenje! Zna se i zašto.
16:58 12 h 15.05.2026
Od vojnog aerodroma do regionalnog čvorišta: Kreće velika modernizacija hercegovačke zračne luke
Osim izgradnje novog terminala, u planu su i modernizacija piste te uvođenje dodatnih sadržaja za charter i redovne linije.
16:36 12 h 15.05.2026
Uskoro se zaključuje Vladin Poziv najmoprimcima u okviru Programa priuštivog stanovanja. Broj prijava otprilike se poklapa s prijavama vlasnika.
11:53 17 h 15.05.2026
U planu novo gradilište na zapadu Zagreba: Gradit će se još jedan pothodnik, opet ispod kolosijeka
Nakon otvaranja pothodnika Trokut-Savski gaj, ovo prvo naselje sad će dobiti poveznicu s još jednim kvartom. Radovi bi trebali biti jeftiniji.
10:01 19 h 15.05.2026