Odabrano idejno rješenje mosta preko Kaštelanskog zaljeva! Vizija postaje stvarnost
18:38 11 h 23.02.2026

Foto: Pexels
Iako je do nedavno većina stanovnika istočnog dijela općine Dugi Rat bila zadovoljna idejom vezanom uz izgradnju dužobalne šetnice preko plaža od Omiša kroz Duće do konobe “Bracera”, nekima se takvo rješenje ipak nije svidjelo s obzirom da su građevinskoj inspekciji prijavili radove čiji je investitor lokalna vlast i ishodovali njihovu zabranu. Time je stopiran projekt vrijedan 3,1 milijun kuna kojim bi se napravila staza duga 2,8 kilometara, a sve je financirano novcem poreznih i komunalnih obveznika s područja Dugog Rata, te iz proračuna Županije i Ministarstva mora, piše Slobodna Dalmacija.
Problem je nastao vezano uz pitanje što se točno gradi – pješačka staza ili obalna šetnica, za koju je potrebno ishodovati “pravu” građevinsku dozvolu.
– Ishodovali smo dozvolu za jednostavnu građevinu, pješačku stazu koja bi na neki način zamijenila nogostup kojeg nema uz Jadransku magistralu kao državnu cestu. Ona nam prolazi kroz sva priobalna mjesta, pa tako i duž cijelih Duća, opasna je na mnogim dionicama za pješake jer nogostupa nema, a osim što bismo cijelu općinu povezali osvijetljenom, uređenom stazom s koševima, klupama… imali bismo šetnicu za majke s kolicima, djecu, ali sutra eventualno po potrebi i prolaz vozilima hitnih službi. No, Građevinska inspekcija Državnog inspektorata nam je zatvorila gradilište, zabranila radove i sve stopirala iako dozvolu za pješačku stazu imamo, kazao je Jerko Roglić, koji već 14 godina vodi općinu između Omiša i Podstrane.
Slobodna Dalmacija piše kako je navodno cijeli proces pokrenuo mještanin koji je nezadovoljan što obalna šetnica ili pješačka staza prolazi plažom ispod njegova kampa.
Odabrano idejno rješenje mosta preko Kaštelanskog zaljeva! Vizija postaje stvarnost
18:38 11 h 23.02.2026
Veliki planovi za Kukavicu: Od malog izletišta do turističko-sportskog centra
17:28 12 h 23.02.2026
Bageri ponovno na Braču: U tijeku nova runda rušenja bespravnih objekata
16:08 14 h 23.02.2026