Lithium SuperPack NG baterija (LSP NG)
Na bateriju LSP NG mogu se spojiti i najzahtjevnija trošila na plovilu poput bočnih potisnika i sidrenog vitla. To otvara nove perspektive primjene.
16:00 6 d 30.03.2026

Trg Zrinski Kraljevica | foto: Grad Rijeka
Trg Zrinski je obnovljen u sklopu projekta ‘Povežimo se baštinom’ realiziranog unutar ITU mehanizma Urbane aglomeracije Rijeka, sufinanciranog sredstvima Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU, europskih strukturnih fondova i investicijskih fondova, operativnog programa konkurentnosti i kohezije.
Ukupna vrijednost projekta iznosi 590.922 eura, od čega je kroz europske fondove osigurano bespovratnih 366.343 eura, a iz gradskog proračuna dodatnih 196.564 eura. Primorsko-goranska županija projekt je pomogla sa 13.272 eura, a resorno ministarstvo sa 14.742 eura.
Uređenje velikog dvorišta Starog grada Zrinskih u Kraljevica realizirano je s ciljem da se atriju Zrinski koji je 50 godina bi prekriven asfaltom vrati stari sjaj i postane središte mjesta. Danas je prostor popločen, ljetna pozornica ima novu infrastrukturu, uređen je prostor za info centar, te su izgrađeni sanitarni čvorovi.
– Trg Zrinski nakon uspješne obnove sada predivno izgleda i na tome vam čestitam. Želimo što bolje iskoristiti kulturnu baštinu kojom je Hrvatska bogata, naročito ovo primorsko područje, da bi obnovili ono što nam je ostavljeno u nasljeđe. Ovaj trg je primjer toga”, rekao je prilikom otvorenja Dragan Jelić, ravnatelj Središnje agencije za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije.
Projekt uređenja velikog dvorišta Starog grada Zrinskih u Kraljevici autorski je rad koji potpisuju Ira Rechner Šustar, Tatjana Baković Kukoč i Enija Kukoč. Za ovaj projekt autori su dobili nagradu Tripun Bokanić u 2023. godini, u kategoriji najuspješnije arhitektonsko ostvarenje. Nagradu tradicionalno dodjeljuje Klesarska škola Pučišća, u suradnji s Oris Kućom arhitekture za radove u kamenu.
Pogledajte ovdje tko su sve dobitnici nagrade Tripun Bokanić u 2023. godini.
Lithium SuperPack NG baterija (LSP NG)
Na bateriju LSP NG mogu se spojiti i najzahtjevnija trošila na plovilu poput bočnih potisnika i sidrenog vitla. To otvara nove perspektive primjene.
16:00 6 d 30.03.2026
Plitvička jezera dobila laskavu titulu, mamac za turiste: Uvijek spremno čak 15 km drvenih staza
Jedan od važnih elemenata parka su drvene pješačke staze i mostići koji vijugaju iznad jezera, slapova i sedrenih barijera. Iz njih stoji veliki trud.
12:52 9 h 05.04.2026
Gradilište iznad vodopada: Obnova jedne od najljepših kuća na svijetu svih vremena
Kuća je proslavljen rad F. L. Wrighta iz 1935., a poznata je po savršenom uklapanju arhitekture u prirodu zbog čega je za mnoge sinonim doma iz snova.
12:31 1 d 04.04.2026
Projekt predsjedničke knjižnice Donalda Trumpa koji izlazi iz okvira dobio je zeleno svjetlo, ali i rok od pet godina da bude izveden.
15:53 5 d 31.03.2026
U srcu bolnice Agnes nalazi se snažna integracija naprednih digitalnih tehnologija koja brine o svemu.
16:43 6 d 30.03.2026
Zgrada se nalazi u Brooklynu, na poznatom raskrižju koje predstavlja raskorak između industrijskog i stambenog djela grada.
16:24 13 d 23.03.2026
Mađari se istaknuli drugačijom vizijom: Evo kako je Kaštelanski most mogao izgledati, ali neće
Kao najbolje tehničko-oblikovno rješenje za Kaštelanski most, odabrano je ono 3LHD-a i Projektni Inženirji. A zbog ove stvari su se izdvojili Mađari.
10:02 15 d 21.03.2026
Jedinstven projekt na našem otoku: Nagradila ga je i Europska unija, a sada kreće u realizaciju
Projektom će se stoljetna gusterna pretvoriti u inovativan centar vrijedan milijune.
16:29 17 d 19.03.2026