Novi sustav: Hrvatska osigurala tehničku spremnost za digitalnu razmjenu podataka u prijevozu tereta
Novi alat će transformirati teretni prijevoz unutar Europske unije. Promjene stižu već od srpnja 2027. godine.
15:53 19.366666666667 min 15.07.2026

Kamp HNS | foto: HNS
Kamp Hrvatskog nogometnog saveza u Velikoj Gorici jedno je top 10 gradilišta koje bauštela.hr prati u 2025. godini. Riječ je kapitalnoj investiciju čijoj se realizaciji raduje cijela nacija.
Predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza, Marijan Kustić, obišao je u društvu potpredsjednika Vlade Republike Hrvatske, ministra prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine, Branka Bačića, ministra sporta i turizma Tončija Glavine, glasnogovornika Vlade Marka Milića i gradonačelnika Velike Gorice Krešimira Ačkara gradilište budućeg kampa i nisu krili zadovoljstvo.
U obilasku gradilišta bili su i izbornik Vatrenih Zlatko Dalić, tehnički direktor A i U-21 reprezentacije Stipe Pletikosa, predsjednik Komisije za infrastrukturu i dopredsjednik HNS-a, Nenad Horvatić, član Izvršnog odbora Nenad Črnko, voditeljica odjela infrastrukture HNS-a, Andrea Dokuš, vlasnik tvrtke Kamgrad, Domagoj Kamenski. Kao i brojni predstavnici izvođača radova i nadzora.

Kamp HNS | foto: HNS
Projekt kampa, kako smo pisali, podrazumijeva izgradnju upravne zgrade, ali i stadiona kapaciteta 1.500 sjedećih mjesta, ukupno tri nogometna terena i skladišta. U drugoj pak fazi gradit će se četvrti nogometni teren, medicinski centar te sportska dvorana, o čemu smo pisali ovdje.
Stručnjaci su procijenili kako koncept odabranog idejnog rješenja na kvalitetan način pozicionira građevine na čestici, ističe raznolikost pojedinih građevina, ostaruje položaj nogometnih terena, kao i povezivanje građevine upravne zgrade s građevinom stadiona. Pritom, koncept obloge s vizualnim prodorima osmišljen je s prepoznatljivim simbolima u obliku grba i crvenih i bijelih kvadratića.
U tijeku su radovi na trećoj etaži upravne zgrade, stadion je u fazi postavljanja tribina, a uskoro započinje montaža čelične konstrukcije nadstrešnice, na zapadnoj strani kompleksa izvode se radovi na postavljanju rubnjaka i formiranju prometnice, u tijeku je postavljanje ograde oko cijelog igrališta, a u završnoj je fazi sustav odvodnje oko budućih terena.
– S obzirom na to da svakodnevno obilazim gradilišta po Hrvatskoj, moram reći da sam uistinu ugodno iznenađen dinamikom radova koji su realizirani jer sam ovdje prvi put put poslije polaganja temeljca na gradilištu nogometnog kampa. Čestitam predsjedniku Marijanu Kustiću i HNS-u kao investitoru, ali čestitam i izvođaču radova, nadzornom inženjeru i projektantu koji su osmislili ovo gradilište da sve ide sjajnom brzinom, rekao je Bačić u obilasku za hns.family, te dodao kako očekuje da će sve biti gotovo kroz nešto malo više od godinu dana.
– Ako je rok izgradnje početkom 2027. godine, za očekivati je da ćemo poslije Svjetskog prvenstva iduće godine, vraćajući se s novom medaljom, novi veliki uspjeh hrvatskog nogometa proslaviti upravo ovdje, poručio je Bačić.

Kamp HNS | foto: HNS
Ministra sporta i turizma, Tonči Glavina, istaknuo je zadovoljstvo zbog dinamičnog napretka radova.
– Ovo je jako dobar dan za hrvatski sport, nakon samo šest mjeseci već imamo ovako dobru realizaciju projekta. Dugo je vremena trebalo da dođemo do početka izgradnje nacionalnog nogometnog kampa. Ovo će uistinu biti svijetli primjer jer ovim ćemo se centrom moći pohvaliti svugdje u svijetu i, što je najvažnije, ovdje će se stvarati nove buduće svjetske nogometne zvijezde i zbog toga možemo biti jako sretni, rekao je Glavina.
Zadovoljan s viđenim na gradilištu bio je i predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza, Marijan Kustić.
– Uistinu sam iznenađen svime što je na gradilištu napravljeno u proteklih šest mjeseci, pritom moram pohvaliti izvođača radova Bez njihove velike podrške i želje izgradnja ovog kampa ne bi ni mogla početi. Kada uzmemo u obzir ovako kapitalan projekt, a izgradnja nacionalnog nogometnog kampa to uistinu jest, i kada vidimo što je sve napravljeno u proteklom razdoblju, svi možemo biti zadovoljni i dodatno motivirani. Uvjeren sam da ćemo nogometni kamp izgraditi u zadanim rokovima i da će se na terenima koji će ovdje uskoro niknuti napokon zakotrljati nogometna lopta, rekao pak Kustić.

Kamp HNS | foto: HNS
Pridružite se našoj Viber zajednici i prvi saznajte sve informacije.
Novi sustav: Hrvatska osigurala tehničku spremnost za digitalnu razmjenu podataka u prijevozu tereta
Novi alat će transformirati teretni prijevoz unutar Europske unije. Promjene stižu već od srpnja 2027. godine.
15:53 20.45 min 15.07.2026
Nakon posljednje oluje, Croatia osiguranje je prve štete isplatilo već u satima nakon prijave, a brojne su riješene istoga dana.
13:48 2 d 13.07.2026
Hrvatska digitalizirala sustav prijevoza opasnih tvari
Predstavljen je novi digitalni sustav za praćenje prijevoza opasnih tvari. Projekt eADR donosi sigurniji i učinkovitiji nadzor cestovnog prometa.
15:10 7 d 08.07.2026
Čitajte bauštela.hr cijelo ljeto uz posebnu cijenu: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:10 21 d 24.06.2026
Na cesti kolone turista, a uz nju mega bauštela: Gradi se novi ulaz u Pulu od 19 milijuna eura
Jedna od najvećih posebnosti gradilišta jest činjenica da se radovi trenutno izvode uz svakodnevni intenzivan promet.
16:59 23 h 14.07.2026
Veliko slavlje u novom dalmatinskom tunelu! Nakon dvije godine iskopa probijen Kozjak
Tunel Kozjak predstavlja središnji objekt buduće brze ceste koja će povezati čvor Vučevica na autocesti A1 s Kaštelima i Splitom.
14:18 2 d 13.07.2026
Sprema se produžetak ulice na Bundeku: Rotor koji je vodio u zelenilo napokon će dobiti puni smisao
Kod Bundeka se priprema nastavak Ulice Vojina Bakića, s novom cestom, parkiralištima, nogostupima, rasvjetom i boljom prometnom povezanošću cijelog na
12:41 2 d 13.07.2026
Trebala bi postati novo 'južno prometno čvorište' prema koridoru Torino - Milano - Rim - Salerno.
17:13 4 d 10.07.2026