Nakon posljednje oluje, Croatia osiguranje je prve štete isplatilo već u satima nakon prijave, a brojne su riješene istoga dana.
13:48 2 d 13.07.2026

Gradilište | izvor: Unsplash
Općine i gradovi samostalno donose odluke o tome kada prestaju, odnosno počinju građevinski radovi, a građevinski sektor se pobunio. U nekim mjestima po Istri ne smiju raditi i po tri mjeseca, čak ni one tihe, unutarnje radove. Nedavno je Visoki upravni sud srušio čak tri takve odluke, saznala je ekipa RTL-ove Potrage.
Ukinute su tako odluke Grada Vodnjana i Općine Svetvinčenat, a još uvijek se razmatraju odluke Općine Medulin, općine Ližnjan i Općine Marčana. I dok se investitori i građevinari bune zbog prerigoroznih mjera i činjenica da su one iz godine u godinu sve strože, iznajmljivači se bune zbog buke i nemira koje moraju trpjeti njihovi gosti.
Ono što posebno smeta obje skupine jest to što se radovi koji su u interesu općine, grada ili države, i dalje mogu izvoditi. Oni su često i glasniji od ovih privatnih radova, pa je tako jedan iznajmljivač prepričao svoje iskustvo prije par godina, kada su gosti doslovno napustili objekt, zbog radova na nekom europskom projektu.
Sezona se sada već polako bliži kraju, ali postavlja se pitanje što će biti sljedeće godine. Mjere su sve rigoroznije, pa se tako produljuje vremensko ograničenje, a i sve više općina i gradova primjenjuje zabrane. Građevinari i investitori su uporni u tome da se izbore za pravo gradnje, dok su gradovi i općine uporni u tome da radove zabrane. O tome kakvo je trenutno stanje zabrana građevinskih radova možete više pročitati ovdje.
Nakon posljednje oluje, Croatia osiguranje je prve štete isplatilo već u satima nakon prijave, a brojne su riješene istoga dana.
13:48 2 d 13.07.2026
Hrvatska digitalizirala sustav prijevoza opasnih tvari
Predstavljen je novi digitalni sustav za praćenje prijevoza opasnih tvari. Projekt eADR donosi sigurniji i učinkovitiji nadzor cestovnog prometa.
15:10 6 d 08.07.2026
Čitajte bauštela.hr cijelo ljeto uz posebnu cijenu: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:10 21 d 24.06.2026
Na cesti kolone turista, a uz nju mega bauštela: Gradi se novi ulaz u Pulu od 19 milijuna eura
Jedna od najvećih posebnosti gradilišta jest činjenica da se radovi trenutno izvode uz svakodnevni intenzivan promet.
16:59 21 h 14.07.2026
Veliko slavlje u novom dalmatinskom tunelu! Nakon dvije godine iskopa probijen Kozjak
Tunel Kozjak predstavlja središnji objekt buduće brze ceste koja će povezati čvor Vučevica na autocesti A1 s Kaštelima i Splitom.
14:18 2 d 13.07.2026
Sprema se produžetak ulice na Bundeku: Rotor koji je vodio u zelenilo napokon će dobiti puni smisao
Kod Bundeka se priprema nastavak Ulice Vojina Bakića, s novom cestom, parkiralištima, nogostupima, rasvjetom i boljom prometnom povezanošću cijelog na
12:41 2 d 13.07.2026
Trebala bi postati novo 'južno prometno čvorište' prema koridoru Torino - Milano - Rim - Salerno.
17:13 4 d 10.07.2026
Bauštelska reportaža: Bili smo u neboderu koji mijenja vizuru važnog prometnog raskrižja u Zagrebu
Novi poslovni neboder na raskrižju Heinzelove i Vukovarske u Zagrebu gradi VMD. Prošli smo nekoliko etaža i dobili predivan pogled na Medvednicu.
12:29 10 d 05.07.2026