Lithium SuperPack NG baterija (LSP NG)
Na bateriju LSP NG mogu se spojiti i najzahtjevnija trošila na plovilu poput bočnih potisnika i sidrenog vitla. To otvara nove perspektive primjene.
16:00 6 d 30.03.2026

OŠ Podolice | foto: grad Koprivnica
Ugovor o izgradnji škole potpisan je s tvrtkom Radnik d.d. iz Križevaca, a škola će se graditi na komunalno opremljenoj parceli od 20.000 kvadratnih metara. Tvrtka Radnik d.d. dobar je odabir za izgradnju projekta jer se rangirao kao peta najbolja građevinska kompanija po uspješnosti u 2020. godini. Top 20 najuspješnijih građevinskih kompanija po ukupnom prihodu možete pogledati ovdje. Škola je namijenjena za provedbu jednosmjenske nastave s kapacitetom od 16 razrednih odjeljenja, a maksimalan broj učenika koje će škola moći primiti je 448, s tim da će cijeli objekt biti prilagođen učenicima s teškoćama.
U sklopu škole bit će i jednodijelna sportska dvorana s vanjskim terenima. Izgradnja škole je u punom pogonu te sva djeca iz susjedstva jedva čekaju iduću školsku godinu. Kako napreduje izgradnja možete pogledati u galeriji ispod.
Osnovna škola u Podolicama bit će četvrta osnovna škola u Koprivnici, OŠ Đuro Ester, OŠ Braće Radić i OŠ A. Nemičić Gostovinski. Uz još tri srednje škole, Obrtnička, Srednja škola KC i Gimnazija Galović, Podolice će sigurno imati najmoderniju školsku zgradu u Koprivnici. Jedina obrazovna ustanova koja će joj parirati bit će zgrada Sveučilišta Sjever. Projekcije izgleda nove osnovne škole možete pogledati ispod teksta.
Lithium SuperPack NG baterija (LSP NG)
Na bateriju LSP NG mogu se spojiti i najzahtjevnija trošila na plovilu poput bočnih potisnika i sidrenog vitla. To otvara nove perspektive primjene.
16:00 6 d 30.03.2026
Nova osnovna škola u Dubravi dugo je bila na listi prioriteta. Sad je konačno odabrano idejno rješenje pa se može raspisati natječaj za izvođača.
12:53 7 h 05.04.2026
Bauštelska reportaža: Velika graditeljska transformacija važne vojarne na obali Kupe
Uz obalu rijeke Kupe u Sisku krajem 19. stoljeća sagrađena je nova vojarna. Impozantni kompleks godinama je propadao, a sad dobiva novi život.
12:53 7 h 05.04.2026
Galerija: Ovako se gradi istarski autobusni kolodvor, bit će jedan od najmodernijih u Hrvatskoj
Na prostoru od gotovo 7.000 četvornih metara gradi se suvremeni terminal s dvije jasno definirane cjeline.
12:52 7 h 05.04.2026
Video: Susjedi su obnovili svoj najduži tunel, a ovako izgleda vožnja kroz novu cijev
Projekt se odvijao kroz više faza, od probijanja tunela do završnih instalacijskih radova, uključujući napredne sustave ventilacije i odvodnje.
12:51 7 h 05.04.2026
Gigantski energetski projekt SuedLink povezat će državu podzemnim dalekovodom dugim 700 km. Iskopi su otkrili i tragove prošlih civilizacija.
12:50 7 h 05.04.2026
Galerija: Susjedi grade mega lukobran, položili su i 17. keson veličine jednog nebodera
U Italiji se gradi najdublji lukobran u Europi. Sada je postavljen i 17. keson na morsko dno uz obalu Ligurije.
12:32 1 d 04.04.2026
Susjedi grade metro od 700 milijuna eura: Imat će 12 stanica, a otvorit će se 1.500 novih poslova
Linija 10 imat će značajan utjecaj na svakodnevni život više od 650.000 stanovnika koji žive u području koje će nova trasa obuhvatiti.
12:32 1 d 04.04.2026