Nakon posljednje oluje, Croatia osiguranje je prve štete isplatilo već u satima nakon prijave, a brojne su riješene istoga dana.
13:48 2 d 13.07.2026

Gradsko poglavarstvo, gradonačelnik Zagreba Tomislav Tomašević | foto: Grad Zagreb
Nakon obraćanja zamjenika Dolenec i Korlaeta, gradonačelnik Tomašević je rekao da će govoriti o tri teme. Jedna od njih opisuje iracionalno trošenje novca iz gradskog proračuna, a koje su otkrili nasljednici Milana Bandića dok su radili rebalans proračuna.
Gradonačelnik je objasio da kada su radili rebalans proračuna, pojavila se situacija da je u tri proračunske stavke bio iznos od 6,9 milijuna kuna za čuvanje objekata u Zagrebu, da bi se račun koji je nastao u tih 7 mjeseci popeo na 26 i pol milijuna kuna za čuvanje stanova od strane privatnih zaštitara. Na temelju ugovora koji je potpisan s tvrtkom Bilić-Erić krajem prošle godine, a on omogućava različite sate koji se koriste za čuvanje tih prostora, dogodilo se to da je čuvano oko 70 praznih stanova 24 sata dnevno.
– Čuvali su ih pojedinačni zaštitari, jednako kao i oko 15 poslovnih prostora. Objašnjenje je bilo da se želi spriječiti da netko provali u njih. Trošak čuvanja jednog takvog stana bio je 924 kune bez PDV-a, na dan mjesečno 27.720 kuna bez PDV-a, a godišnje oko 332.000 kuna po stanu bez PDV-a. To znači da je za trošak čuvanja jednog gradskog stana u dvije godine mogao biti kupljen novi stan od 50 kvadrata. Čuvali smo ih kao Fort Knox za nevjerojatne cifre kojima su četiri ili pet puta probijene stavke u proračunu, istaknuo je gradonačelnik.
Nova gradska vlast je promijenila tu praksu kad je stigao novi pročelnik za upravljanje imovinom, rekao je Tomašević i poručio da se stanove sada obilazi i radi se na postavljanju protuprovalnih vrata kao i da su smanjili trošak čak 12 puta. Dodao je i da su ovaj slučaj prijavili nadlaženim institucijama.
Nakon posljednje oluje, Croatia osiguranje je prve štete isplatilo već u satima nakon prijave, a brojne su riješene istoga dana.
13:48 2 d 13.07.2026
Hrvatska digitalizirala sustav prijevoza opasnih tvari
Predstavljen je novi digitalni sustav za praćenje prijevoza opasnih tvari. Projekt eADR donosi sigurniji i učinkovitiji nadzor cestovnog prometa.
15:10 7 d 08.07.2026
Čitajte bauštela.hr cijelo ljeto uz posebnu cijenu: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:10 21 d 24.06.2026
Veliki zaokret na tržištu nekretnina: Kraj jedne prakse koja je godinama ljutila kupce
Kupac sada može razgledati nekretninu bez obveze plaćanja provizije.
09:01 3 d 12.07.2026
Novi najskuplji stanovi u Zagrebu završavaju se ove godine. Jedan kompleks nudi stanove od 10.000 eura po kvadratu, drugi ipak nešto pristupačniji.
08:46 4 d 11.07.2026
Ogromno zemljište na Pagu ponovno na prodaji, cijena pala za više od četiri milijuna eura
Tri zemljišta 'idu' u kompletu kao jedinstvena cjelina.
17:13 4 d 10.07.2026
Nova poželjna nekretnina u Zagrebu uz prometnu je aveniju i blizu Bundeka. Takav položaj, ali i zanimljivo arhitektonsko rješenje nije za svaki džep.
08:42 5 d 10.07.2026
Kupuje se manje, plaća se više: U Istri počinje gradnja stanova po cijeni ispod tržišne
APN je trenutačno aktivan u cijeloj Hrvatskoj. U gradnji je 514 stanova na 27 lokacija, dok je oko 490 stanova u pripremnim fazama.
15:03 7 d 08.07.2026