Od garaže na škrapi do plovila izrađenog bez nacrta, ovo su najimpresivniji projekti koji su pobijedili na natječaju portala bauštela.hr i Boscha.
14:00 5 d 19.06.2026

završeni radovi na Cresu | Foto: Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture
Pred sam početak prošle turističke sezone, na cestama kvarnerskih otoka radilo se punom parom. Rekonstruirala se državna cesta DC100 (dionica Osor-Nerezine), krenula je obnova dionice Porozina-Dragozetići na Cresu, kao i rekonstrukcija dionice između Malog i Velog Lošinja. Dionica na Cresu dovršena je, a rezultate zahvata duljine 6,1 kilometar obišao je potpredsjednik Vlade i ministar Oleg Butković.
– Radovi su završeni u lipnju i nastavljamo dalje s obnovom jer je činjenica da je ova dionica D100 koja ide do Cresa, u lošem stanju i Hrvatske ceste sukladno tome projektiraju i pripremaju projekt za dalje, tako da je već u raspisu i novih 4 kilometra nastavka, odnosno, rekonstrukcije i izvanrednog održavanja ove ceste, ustvrdio je nakon obilaska obnovljene dionice Butković pa je istaknuo kako je ovakav projekt jednako bitan za Lošinj kao i za Cres.
Dok dionicu, točnije trajekntnu liniju Brestova-Porozina, koriste dijelom turistički promet, a dijelom stanovnici otoka njena obnova bila je ključna. Projekt je uključivao rekonstrukciju dionice Porozina-Dragozetići duge četiri kilometra, a provedeno je i izvanredno održavanje dionice Porozina duge 2,1 kilometar.
Riječ je o dionici državne ceste D100 koja prolazi sjevernim dijelom otoka i inače povezuje trajektno pristanište Porozina i grad Cres, no poveznica je i s drugim mjestima cresko-lošinjskoga područja. Vrijednost rekonstrukcije procijenjena je na 4 milijuna eura.
– Tu govorimo o 4,6 kilometara dugom zahvatu na izgradnji treće trake i priključka prema trajektnom pristaništu Merag, za što radovi počinju u listopadu. Ponude za dionicu na dijelu Porozine do Meraga otvaraju se 8. kolovoza tako da ćemo u jesen početi s radovima u ovome dijelu i kod Meraga, uzevši u obzir da radove treba uskladiti sa završetkom turističke sezone, dodao je Butković.
Nastavak rekonstrukcije državnih cesta podjednako je važan na Cresu i na Lošinju ne samo zbog lakšeg prometovanja, već i da bi se ostvarila veća sigurnost u prometu. I jedan i drugi otok pritom su turistički jako privlačni zbog čega se i ostale obnove željno očekuju, napomenuo je Butković. Završene radove na otoku Cresu obišli su s ministrom gradonačelnik Grada Cresa Marin Gregorović, gradonačelnica Malog Lošinja Ana Kučić te rukovoditeljica poslovne jedinice Rijeka Hrvatskih cesta, Silvana Sorić.
Trojica Slovenaca bila su osumnjičena jer su nezakonito stečen novac ulagali u nekretnine u Istri i na Kvarneru. Više o ovom slučaju pročitajte ovdje.
Od garaže na škrapi do plovila izrađenog bez nacrta, ovo su najimpresivniji projekti koji su pobijedili na natječaju portala bauštela.hr i Boscha.
14:00 5 d 19.06.2026
Čitajte bauštela.hr cijelo ljeto uz posebnu cijenu: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:10 1 d 24.06.2026
Promjena u zagrebačkom prometu može napraviti preokret od 360 posto: Jedini recept za bržu vožnju
Studija Fakulteta prometnih znanosti i tvrtke Ernst&Young te ZET-ove ankete pokazuju isto - zagrebački javni promet spasit će jedna ključna promjena.
09:11 38.483333333333 min 25.06.2026
Hrvatske ceste traže izvođača za održavanje sutava koji osiguravaju protok zraka i kontrolu dima u slučaju požara. Znamo lokacije.
16:15 17 h 24.06.2026
Ako se nešto planiralo 50 godina kao ovaj most, sigurno je užasno važno: 'Veselim se, kako ne!'
Jedan od ocjenjivača, točnije predsjednik imenovanog ocjenjivačkog suda za novo tehničko-oblikovno rješenje Jarunskog mosta priča o važnosti projekta.
16:11 17 h 24.06.2026
Kraj ljetnim kolonama kroz dalmatinsko naselje! Planira se obilaznica s četiri trake i dva vijadukta
Ministarstvo je pokrenulo zahtjev za provedbu procjene utjecaj na okoliš, što znači da je projekt koračić bliže realizaciji.
10:59 22 h 24.06.2026
Najpoznatije zagrebačke stube sada su neprepoznatljive! Bauštelci su sve 'pozlatili'
Nakon rekonstrukcije vrijedne 1,7 milijuna eura otvorene su Schlosserove stube, jedna od važnih pješačkih veza u središtu Zagreba.
16:18 1 d 23.06.2026
Nova obala pred Modrićevom kućom: Nakon postavljanja cijevi, duž 340 metara sve će se promijeniti
Pred ljetnom rezidencijom Luke Modrića u zadarskom naselju Kožino sprema se preuređenje obalnog pojasa. Dodat će se zelenilo i urbanu opremu.
12:17 1 d 23.06.2026