Nakon posljednje oluje, Croatia osiguranje je prve štete isplatilo već u satima nakon prijave, a brojne su riješene istoga dana.
13:48 1 d 13.07.2026

Grad Benkovac iz zraka | Foto: screenshot My Perspective/YouTube
Ministarstvo prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine provodi međuresornu suradnju s jedinicama lokalne uprave i drugim tijelima državne uprave. U dogovoru s Vladom RH i kroz Zakon o stambenom zbrinjavanju na potpomognutim područjima, za sljedeću je godinu dogovorena izgradnja nove višestambene zgrade od 20 katova u Benkovcu. Projekt je vrijedan 2,3 milijuna eura sredstava iz državnog proračuna.
Resorni ministar Branko Bačić na sjednici Vlade obrazložio je da ovogodišnja dinamika radova ne omogućava izvršavanje svih sredstava predviđenih za realizaciju i izgradnju nove zgrade u Benkovcu. Stoga im je Vlada osigurala proračunska sredstva za iduću godinu. Korisnici stanova imat će status najmoprimaca, a useljavat će se prema listama prvenstva jedinica lokalne samouprave.
– Grad Benkovac osigurao je zemljište i sve komunalne priključke za zgradu čija izgradnja po metru kvadratnom iznosi 1.505 eura što je iznimno prihvatljiva cijena, rekao je ministar Bačić.
Iz Ministarstva poručuju da je cilj provedbe programa izgradnje novih stambenih jedinica kroz međuresornu suradnju povećanje stambenog fonda za zbrinjavanje obitelji u potrebi koje svojim ekonomskim, zdravstvenim i socijalnim statusom nisu u mogućnosti osigurati primjeren smještaj.
U okviru ovog programa, do sada je završena i useljena jedna takva zgrada u Belom Manastiru. Prvi stanari ubrzo će ući u svoje nove stanove i u Drnišu. Trenutno se državnim novcem gradi zgrada u Novskoj, a u planu je, osim u Benkovcu, projektiranje još jedne u Kninu.
U sklopu državnog programa suzbijanja energetskog siromaštva, Benkovac je prošle godine predvidio obnovu 11 zgrada. Više saznajte ovdje.
Nakon posljednje oluje, Croatia osiguranje je prve štete isplatilo već u satima nakon prijave, a brojne su riješene istoga dana.
13:48 1 d 13.07.2026
Hrvatska digitalizirala sustav prijevoza opasnih tvari
Predstavljen je novi digitalni sustav za praćenje prijevoza opasnih tvari. Projekt eADR donosi sigurniji i učinkovitiji nadzor cestovnog prometa.
15:10 6 d 08.07.2026
Čitajte bauštela.hr cijelo ljeto uz posebnu cijenu: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:10 21 d 24.06.2026
Osim tunela, gradit će se i vijadukt dug 210 metara, cestovni podvožnjak duljine 12 metara te dva nadvožnjaka, svaki duljine 35 metara.
12:54 10.35 min 15.07.2026
Zagreb priprema natječaj za megaprojekt od 51 milijun eura: Na šljunku niče kompleks s 8 dvorana
Prostor bi bio namijenjen različitim događanjima, od kongresa, konferencija i poslovnih skupova do koncerata, predstava, izložbi, banketa i svadbi.
10:34 2 h 15.07.2026
Nakon desetljeća ovisnosti o skelama i dugim obilascima, novi most trebao bi povezati obale Save te znatno olakšati svakodnevni život.
17:00 20 h 14.07.2026
Novo sjedište službeno bi trebalo biti otvoreno 21. srpnja 2026. godine.
17:00 20 h 14.07.2026
Ovo će biti najveći projekt željeznice u Hrvatskoj: Pruga od 175 kilometara do mora i najduži tunel
Najveći projekt željeznice u Hrvatskoj bit će nizinska pruga Zagreb-Rijeka. Prvi korak je ugovaranje tehničke pomoći za nabavu i provedbu ugovora.
16:59 20 h 14.07.2026