Od garaže na škrapi do plovila izrađenog bez nacrta, ovo su najimpresivniji projekti koji su pobijedili na natječaju portala bauštela.hr i Boscha.
14:00 5 d 19.06.2026

Gordan Ignac | Foto: Privatni album
Radnik u građevini Gordan Ignac podlegao je ozljedama od pada sa skele, nakon što je više od tjedan dana bio u komi. Teške ozljede bile su fatalne za tridesetdvogodišnjeg Gordana koji je, navodno, sam morao postaviti skelu, iako za to nije imao potrebno znanje. Uz to, njegova obitelj tvrdi da je radio ‘na crno’, te da ga je poslodavac prijavio tek na dan nesreće.
Gordan je nastradao izvodeći građevinske radove u prostorijama jednog trgovačkog društva u zagrebačkom Trnju, 29. siječnja oko 15 sati. Liječnička pomoć pružena mu je u Kliničkom bolničkom centru Sestre milosrdnice gdje je i preminuo, navodi PU zagrebačka.
Brat smrtno stradalog Gordana, Dušan Ignac, izjavio je da još uvijek detaljno ne zna što se dogodilo, ali da on, s dugogodišnjim iskustvom u radu na građevini, nikada nije sam postavljao skelu, već su to radili ovlašteni i stručni ljudi. Za index.hr je još kazao da njegov brat do tragičnog dana nije bio prijavljen na Zavod za zapošljavanje.
– Ne znam što se detaljno dogodilo. Svatko tko je vidio nesreću priča neku svoju priču. Znam da je brat bio na skeli, da je s nje pao te da se ona prevrnula na njega. Radim na građevini 18 godina i čim sam čuo za nesreću, došao sam u Zagreb, rekao je brat Dušan.
Iz građevinske tvrtke ‘Z i G Žbuke‘ za koju je radio stradali Gordan, bratu nude pomoć oko pogreba te mu govore da je i njima teško zbog svega. Državni inspektorat trenutno istražuje događaj te gledaju jesu li svi aspekti zaštite na radu u kritičnom trenutku bili zadovoljeni. U vrijeme nesreće poslodavac nije bio na gradilištu, a slučaj nije komentirao.
Stručnjaci su koristeći dronove razvili tehnologiju koja bi mogla biti od koristi u slučaju pada s visine. Više saznajte ovdje.
Od garaže na škrapi do plovila izrađenog bez nacrta, ovo su najimpresivniji projekti koji su pobijedili na natječaju portala bauštela.hr i Boscha.
14:00 5 d 19.06.2026
Čitajte bauštela.hr cijelo ljeto uz posebnu cijenu: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:10 1 d 24.06.2026
Promjena u zagrebačkom prometu može napraviti zaokret od 360: Jedini recept za bržu vožnju
Studija Fakulteta prometnih znanosti i tvrtke Ernst&Young te ZET-ove ankete pokazuju isto - zagrebački javni promet spasit će jedna ključna promjena.
09:11 1 h 25.06.2026
Video: Dvostruki potres razorio obalu Venezuele, a poznati hotel nestao u samo 39 sekundi
Dvostruki potres sravnio je poznati hotel u La Guairi, ponovno otvarajući pitanje jesu li zgrade, a ne potresi, najveća prijetnja.
09:00 1 h 25.06.2026
Hrvatske ceste traže izvođača za održavanje sutava koji osiguravaju protok zraka i kontrolu dima u slučaju požara. Znamo lokacije.
16:15 18 h 24.06.2026
Ako se nešto planiralo 50 godina kao ovaj most, sigurno je užasno važno: 'Veselim se, kako ne!'
Jedan od ocjenjivača, točnije predsjednik imenovanog ocjenjivačkog suda za novo tehničko-oblikovno rješenje Jarunskog mosta priča o važnosti projekta.
16:11 18 h 24.06.2026
Kraj ljetnim kolonama kroz dalmatinsko naselje! Planira se obilaznica s četiri trake i dva vijadukta
Ministarstvo je pokrenulo zahtjev za provedbu procjene utjecaj na okoliš, što znači da je projekt koračić bliže realizaciji.
10:59 23 h 24.06.2026
Najpoznatije zagrebačke stube sada su neprepoznatljive! Bauštelci su sve 'pozlatili'
Nakon rekonstrukcije vrijedne 1,7 milijuna eura otvorene su Schlosserove stube, jedna od važnih pješačkih veza u središtu Zagreba.
16:18 1 d 23.06.2026