O hlađenju treba razmišljati prije prvog toplinskog vala. Danas su dostupne inovacije koje troše manje, filtriraju zrak i prilagođavaju se prostoru.
10:30 12 d 13.04.2026

Novi stadion AEK-a u Ateni
Gradnja stadiona ‘Aja Sofia’ započela je 2017. godine, a unutar kompleksa sagrađeno je 40 hotelskih soba, mala crkva, a krasit će ga i skulptura dvoglavog orla koji je simbol kluba.
Novi stadion nazvan je ‘Aja Sofia’ (Agia Sophia) i sagrađen je na mjestu starog stadiona koji se zvao ‘Nikos Gumas’ – prema bivšem predsjedniku kluba za čijeg mandata je sagrađen i nadograđen. AEK je na tom mjestu igrao od 1930. do 1999. godine, no tada je stadion teško oštećen u razornom potresu koji je pogodio područje Atene. AEK se s ‘Nikosa Gumasa’ odselio 2003. godine, nakon čega je zbog mnogih sportskih, financijskih i pravnih nevolja igrao na čak devet različitih lokacija.
Gradnja novog stadiona započela je 2017. godine, a ime je dobio po Aja Sofiji, nekadašnjoj bizantijskoj crkvi koja je u Istanbulu (tadašnjem Carigradu) sagradio Justinijan Veliki. Aja Sofija je 1453., nakon pada Carigrada, pretvorena u džamiju. Ime ističe značajne kulturne korijene AEK-a.
Komercijalno ime stadiona, OPAP Arena, odabrano je nakon što je OPAP – Grčka organizacija nogometne prognostike osigurala pravo imena na pet godina, počevši od 2022. godine. AEK je nakon iseljenja sa starog stadiona proživljavao teške trenutke, a u sezoni 2012./2013. je i ispao iz prve lige, a potom su uslijedili mnogi financijski problemi. U prvu ligu se vratio 2015. godine a tri godine poslije osvojio je prvenstvo Grčke.
Svoj doprinos tom uspjehu dao je i Marko Livaja, hrvatski reprezentativac koji je na poziciji napadača igrao u AEK-u od 2017. do 2021. godine i za to vrijeme nastupio u 147 utakmica i zabio 42 gola. Novi stadion otvoren je utakmicom šestog kola grčkog prvenstva između AEK-a i Ionikosa koju je AEK dobio rezultatom 4:1.
O hlađenju treba razmišljati prije prvog toplinskog vala. Danas su dostupne inovacije koje troše manje, filtriraju zrak i prilagođavaju se prostoru.
10:30 12 d 13.04.2026
Kreće val uređenja plaža na jugu Hrvatske: Ronioci će pod morem imati pune ruke posla
Plaže treba redovito održavati. Novi val radova kojima će se povećati kvaliteta kupališta pred novu turističku sezonu planira se i u Dubrovniku.
10:21 20 h 25.04.2026
Jedna nadbiskupija u Slavoniji ostala je bez 13.000 hektara zemlje, šuma i zgrada. Vlada RH upravo je donijela odluku o zamjenskim kvadratima.
10:19 20 h 25.04.2026
Radi poboljšanja kvalitete prometa, državna cesta DC76 treba alternativu. Nakon odbijanja žalbe koju je podnio ZG-Projekt kreće projektiranje 20 km.
10:18 20 h 25.04.2026
Svugdje u Hrvatskoj fali stanova za mlade: U ovoj županiji traže se i zbog brakova i zbog razvoda
U jednoj županiji u Hrvatskoj stanovi se traže i zbog razvoda i zbog brakova. Koliko jeftinih kvadrata treba za mlade obitelji pokazat će studija.
10:18 20 h 25.04.2026
Povratak građevinskog diva: Tehnika dobila ogroman posao blizu Zagreba, gradit će nove bazene
Novo kupalište u Sisku gradit će se na lokaciji koja je nekima kontroverzna. Milijunsko gradilište bilo bi između starog lječilišta i poznatog jezera.
15:15 1 d 24.04.2026
Novi pothodnik zamijenio bi opasni prelazak preko pruge. Na kobnom prijelazu prije nešto više od godinu dana tragično je stradao 14-godišnjak.
15:10 1 d 24.04.2026
Hrvatska dobiva još jednu obilaznicu: Na trasi će biti 3 rotora i 2 kilometarska vijadukta
U kombinaciji s postojećim i planiranim prometnicama, uključujući autocestu A3, obilaznica će omogućiti učinkovitije povezivanje regionalnih pravaca.
12:40 1 d 24.04.2026