Nakon posljednje oluje, Croatia osiguranje je prve štete isplatilo već u satima nakon prijave, a brojne su riješene istoga dana.
13:48 2 d 13.07.2026

Donje Biljane | Screenshot/GoogleKarte
Radove na projektiranju i izgradnji zadarskog Centra za gospodarenje otpadom izvodi slovenski konzorcij Riko d.o.o. s kojim je ugovor tvrtka Eko potpisala 2019. godine. Planirani rok izgradnje Centra je prosinac 2022. godine, a početkom rada CGO-a Biljane Donje zatvaraju se sva odlagališta otpada na području Zadarske županije i južnog dijela Ličko-senjske županije. Radovi na gradilištu odvijaju se svakodnevno punim intenzitetom, a i djelatnici tvrtke Eko, kojih je u ovom trenutku ukupno 14, preselili su se iz sjedišta tvrtke u Zadru i trenutno su smješteni u kontejnerima na gradilištu u Biljanima Donjim, pišu iz Slobodne Dalmacije.
– Početkom rujna preselili smo urede iz Zadra u Biljane Donje. Upravna zgrada u visokom je stupnju izgradnje, pa se nadamo da ćemo u svoje prave urede useliti za nekoliko mjeseci, kaže Ljiljana Jurjević iz tvrtke Eko za Slobodnu Dalmaciju.
No prema riječima Jurjevića, problem bi mogla biti struja koje još nema pošto se još uvijek nije počela graditi trafostanica u Poličniku. Djelatnici Eka su u strahu da će sve kasniti pošto je tek izabran izvođač radova.
Krajnji cilj ovog velikog ulaganja je uspostavljanje jednog cjelovitog sustava za gospodarenje otpadom u cijeloj županiji i dijelu susjedne Ličko-senjske.
U Centru za gospodarenje otpadom Biljane Donje prikupljat će se otpad koji je nastao na području Zadarske županije i dijelu Ličko-senjske županije (gradovi Gospić i Novalja, te općine Karlobag, Perušić, Donji Lapac, Udbina i Lovinac) uključujući: komunalni, neopasni proizvodni i građevni otpad. Jedan dio opasnog otpada će se izdvojiti u privremeno skladištiti.
Predviđena je i mehaničko biološka obrada miješanog komunalnog otpada, što je najsigurnija alternativa postojećim odlagalištima. Ukupni kapacitet je 88.000 tona u jednoj godini.
Nakon posljednje oluje, Croatia osiguranje je prve štete isplatilo već u satima nakon prijave, a brojne su riješene istoga dana.
13:48 2 d 13.07.2026
Hrvatska digitalizirala sustav prijevoza opasnih tvari
Predstavljen je novi digitalni sustav za praćenje prijevoza opasnih tvari. Projekt eADR donosi sigurniji i učinkovitiji nadzor cestovnog prometa.
15:10 7 d 08.07.2026
Čitajte bauštela.hr cijelo ljeto uz posebnu cijenu: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:10 21 d 24.06.2026
Na cesti kolone turista, a uz nju mega bauštela: Gradi se novi ulaz u Pulu od 19 milijuna eura
Jedna od najvećih posebnosti gradilišta jest činjenica da se radovi trenutno izvode uz svakodnevni intenzivan promet.
16:59 22 h 14.07.2026
Veliko slavlje u novom dalmatinskom tunelu! Nakon dvije godine iskopa probijen Kozjak
Tunel Kozjak predstavlja središnji objekt buduće brze ceste koja će povezati čvor Vučevica na autocesti A1 s Kaštelima i Splitom.
14:18 2 d 13.07.2026
Sprema se produžetak ulice na Bundeku: Rotor koji je vodio u zelenilo napokon će dobiti puni smisao
Kod Bundeka se priprema nastavak Ulice Vojina Bakića, s novom cestom, parkiralištima, nogostupima, rasvjetom i boljom prometnom povezanošću cijelog na
12:41 2 d 13.07.2026
Trebala bi postati novo 'južno prometno čvorište' prema koridoru Torino - Milano - Rim - Salerno.
17:13 4 d 10.07.2026
Bauštelska reportaža: Bili smo u neboderu koji mijenja vizuru važnog prometnog raskrižja u Zagrebu
Novi poslovni neboder na raskrižju Heinzelove i Vukovarske u Zagrebu gradi VMD. Prošli smo nekoliko etaža i dobili predivan pogled na Medvednicu.
12:29 10 d 05.07.2026