Kvadratura nije jedino što određuje koju klimu trebate za svoj dom. Krivi odabir znači visoke račune, slabije hlađenje i kraći vijek trajanja uređaja.
13:30 1 d 14.05.2026

Detalj oštećenja na jednoj od zgrada u Hebrangovoj; David Mandić | baustela.hr
Iz Gradske uprave su u četvrtak poslali priopćenje o novoj operaciji zagrebačkih vatrogasaca, od 8 sati u petak će djelatnici Javne Vatrogasne postrojbe Grada Zagreba s tri drona još jednom proći pješačku zonu koja je do sada pregledavana isključivo prema dojavama građana, prenosi Poslovni Dnevnik.
Sjedište operacije bit će u Kurelčevoj ulici u kojoj će biti smješteno i vozilo Javne vatrogasne postrojbe za komunikacije i aktivnosti dronom te ujedno i zapovjedno mjesto.
Podsjećaju da od potresa na Banovini krajem 2021. zagrebački vatrogasci kontinuirano rade na uklanjanju prijetnji te su odradili preko 2000 intervencija na uklanjanju posljedica potresa. Protekle dvije nedjelje, Javna vatrogasna postrojba provodila je sustavne preventivne preglede zgrada u Donjem gradu, stoji u priopćenju.
Kvadratura nije jedino što određuje koju klimu trebate za svoj dom. Krivi odabir znači visoke račune, slabije hlađenje i kraći vijek trajanja uređaja.
13:30 1 d 14.05.2026
Na njega je najviše utjecao njegov prvi šef mehanizacije, a mladi mehaničari 'izrastaju u jako dobre meštre', misli Zoran Žmire iz STRABAG BMTI-ja.
11:25 2 d 13.05.2026
Bosch i portal bauštela.hr nagrađuju najbolje 'sam svoj majstor' projekte od nule. Prijavite svoj projekt do 13. lipnja i osvojite bogate nagrade.
11:40 2 d 13.05.2026
Nakon propalog projekta od više desetaka milijuna eura, raskinutog u 2024., nastavlja se obnova Dječje bolnice Srebrnjak. Još traje cjelovita obnova.
15:58 8 d 07.05.2026
Nekadašnja Pogranična stražarnica na zagrebačkoj Kajzerici, pored Savskog mosta, već dugo čeka na obnovu. Sad se konačno planira projekt uređenja.
09:24 16 d 29.04.2026
Važan željeznički most preko Kupe ide u veliku obnovu: Oštećen u potresu, pa ograničen na 20 km/h
Most je izgrađen 1946. godine, oštećen je u potresu 2020., nakon čega je provedena privremena sanacija, dok se sada priprema njegova cjelovita obnova.
16:11 18 d 27.04.2026
Ovo bi mogla biti najdugotrajnija obnova u Zagrebu, ali bliži se kraju: Priprema se novi postav
Bivša DHMZ-ova palača po novome će postati zgrada Hrvatskog povijesnog muzeja. Za nju, ali i za Vojković-Oršić-Kulmer-Rauch planira se stalni postav.
15:53 28 d 17.04.2026
Novi trg u starom mjestu u Istri: Nije na moru, nekada je bilo rimska utvrda, i sve je u kamenu
Poznato mjesto u Istri skoro je svo u kamenu, a sada će dobiti popločenje i na starom trgu unutar gradske jezgre. Projekt je radio Studio Emil Jurcan.
15:27 35 d 10.04.2026