Od garaže na škrapi do plovila izrađenog bez nacrta, ovo su najimpresivniji projekti koji su pobijedili na natječaju portala bauštela.hr i Boscha.
14:00 5 d 19.06.2026

Prodaja državnih nekretnina, Dječje selo Promajna u Baškoj Vodi | foto: Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine
U posljednja dva javna poziva našle su se dvije državne nekretnine, Dječje selo Promajna i parcele na otoku Ugljanu.
Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine objavilo je dva javna poziva u kojima ‘na bubanj’ stavlja dvije nekretnine u vlasništvu Republike Hrvatske. Ponuđene nekretnine nalaze se na Ugljanu i u Baškoj Vodi, a početne cijene, koje navodi Ministarstvo, izražene su u milijunima.
Zainteresirani kupci svoje ponude mogu dostaviti do 15. rujna za nekretninu na otoku Ugljanu te 20. rujna za nekretninu u Baškoj Vodi.
Jedna od državnih nekretnina koje se trenutno nalaze u prodaji je Dječje selo Promajna smješteno u Baškoj Vodi. U ponudi su šuma površine 68.273 kvadratnih metara te devastirani smještajni objekti bivšeg dječjeg lječilišta za respiratorne bolesti „Dječje selo“. Kao početnu cijenu za ovu državnu nekretninu Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i države imovine navodi 108.420.000,00 kuna.
Predmetna nekretnina nalazi se najvećim dijelom unutar granica izdvojenog građevinskog područja izvan naselja Promajna, planiranog za urbanu preobrazbu, gospodarske namjene, ugostiteljsko turističke, a manjim dijelom unutar koridora kolne prometnice i unutar planirane zone športsko-rekreacijske namjene, oznake R6 – uređena plaža, u području za koje je obvezna izrada Urbanističkog plana uređenja.
Kako navode u javnom pozivu, postojeće objekte moguće je rekonstruirati ili srušiti i izgraditi nove, s tim što je u izgrađenim ili rekonstruiranim objektima obvezno pružanje ugostiteljsko-turističkih usluga visokog nivoa.
Druga državna nekretnina na prodaju je ugostiteljsko-turistička zona „Mačjak-Šumljak“ na otoku Ugljanu. Nekretnina obuhvaća pašnjak površine 94.473 kvadratnih metara te drugi pašnjak površine 212.843 kvadratnih metara. Početna cijena za ovu državnu nekretninu je 79.820.000,00 kuna.
– Pored kupoprodajne cijene, kupac predmetne nekretnine obvezan je platiti naknadu za procjenu vrijednosti nekretnine u iznosu od 9.250,00 kuna te jednokratnu naknadu za izdvajanje šume i šumskog zemljišta iz šumsko-gospodarskog područja Republike Hrvatske koja, prema izračunu društva Hrvatske šume d.o.o., iznosi 1.852.294,03 kuna, navode u javnom pozivu iz Ministarstva.

Prodaja državnih nekretnina, Lukoran, ugostiteljsko-turistička zona „Mačjak-Šumljak“ | foto: Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine
Od garaže na škrapi do plovila izrađenog bez nacrta, ovo su najimpresivniji projekti koji su pobijedili na natječaju portala bauštela.hr i Boscha.
14:00 5 d 19.06.2026
Čitajte bauštela.hr cijelo ljeto uz posebnu cijenu: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:10 1 d 24.06.2026
Ulaganje u podatke koji oblikuju prostor: Kreću nove katastarske izmjere na 15 tisuća hektara!
Predstavljen je prijedlog Godišnjeg programa katastarskih izmjera građevinskih područja za 2026. godinu.
16:10 18 h 24.06.2026
Poslovni prostori daju se u zakup na određeno vrijeme od deset godina, u viđenom stanju.
16:09 18 h 24.06.2026
Koliko je isplativo kupiti pola vlasništva nad stanom u Zagrebu pitanje je koje bi si mogli postaviti oni kojima je dosta rente, ali nemaju za 1/1.
16:22 1 d 23.06.2026
U valu legalizacije neki zaboravljaju važno pravilo: I dalje miješaju zakon i naviku
Ako ste legalizirali vikendicu, to ne znači da isto pravilo vrijedi i za ostatak zemljišta koji nije dio vaše parcele. Neki miješaju zakon i naviku.
10:27 3 d 22.06.2026
Kod Brodarice niču dva susjedna luksuzna kompleksa koja mijenjaju obalu, uz različite investitore i stanove vrijedne stotine tisuća eura.
10:17 4 d 21.06.2026
Lakše do stana u papreno skupom Splitu: Dva su gradska natječaja u tijeku koja ne treba propustiti
Grad Split ima aktivna dva različita javna poziva kojima pokušava odgovoriti na veliki izazov stambenog zbrinjavanja u gradu pod Marjanom.
10:13 5 d 20.06.2026