O hlađenju treba razmišljati prije prvog toplinskog vala. Danas su dostupne inovacije koje troše manje, filtriraju zrak i prilagođavaju se prostoru.
10:30 1 d 13.04.2026

Foto: Grad Zadar
Gradonačelnik Branko Dukić i direktor Inovativnog Zadra Alan Kociper obišli su radove na izgradnji novog poduzetničkog inkubatora na Bilom Brigu.
– Uvijek me veseli novi početak radova, naročito za ovakav projekt jer još jednom dokazujemo snagu Grada Zadra i naših tvrtki u korištenju EU fondova. Ovim novim inkubatorom slijedimo smjer razvoja Zadra prema novim i modernim tehnologijama i inovativnim industrijama. Staramo novi prostor i nove mogućnosti za buduće mlade poduzetnike, istaknuo je gradonačelnik.
Projektom “Gradnja nove zgrade poduzetničkog inkubatora” predviđena je izgradnja i opremanje nove zgrade poduzetničkog inkubatora na lokaciji Petrčanska ulica u Zadru, ukupne GBP min 2000 m2, za podršku start-up poduzećima koji razvijaju inovativne proizvode i ostalim MSP-ima. U novom inkubatoru takve će tvrtke moći koristiti adekvatan poslovni prostor i suvremenu opremu za razvoj svojih projekata, a sve uz sinergiju svih ostalih sudionika. Zgrada će među ostalim sadržavati konferencijsku dvorana za oko 100 posjetitelja, coworking prostor, sobe za sastanke, bistro, te prostore za rekreaciju i odmor, Riječ je o zgradi s dvije etaže na kojima će biti uređen prostor za 100 radnih mjesta.
Projekt je financiran sredstvima Europskog fonda za regionalni razvoj (EFRR), Operativni program konkurentnost i kohezija (OPKK) 2014-2020, temeljem Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava KK.03.1.2.21.0001, a ukupne je vrijednosti 24,5 milijuna kuna, od čega 18,5 milijuna bespovratnih sredstava.
Ugovor o javnim radovima izgradnje nove zgrade poduzetničkog inkubatora sklapa se nakon provedenog otvorenog postupka javne nabave male vrijednosti, temeljem Odluke o odabiru od 16.03.2021., kojom je za ekonomski najpovoljnijeg ponuditelja odabrana Minigradnja d.o.o. Vodice s ponudom u iznosu od 21.362.888,81 HRK bez PDV-a. Ugovoreni rok dovršetka radova je 14 mjeseci, a početak radova predviđen je za sredinu svibnja.
O hlađenju treba razmišljati prije prvog toplinskog vala. Danas su dostupne inovacije koje troše manje, filtriraju zrak i prilagođavaju se prostoru.
10:30 1 d 13.04.2026
Stare zgrade troše i do 3 puta više energije od novih, a dobra izolacija fasade može prepoloviti račune i za grijanje zimi i za klimu ljeti.
10:30 3 d 11.04.2026
Velik iskorak domaće tvrtke: Postali zastupnici jedne od najnaprednijih tehnologija za rad na visini
Tvrtka Telescopic Peršić postala ekskluzivni zastupnik Magni strojeva za manipulaciju teretom i rad na visini za tržišta Hrvatske i Slovenije.
10:20 5 d 09.04.2026
Ne trebate iskustvo: Za ove radove u kući nije potreban majstor, a dovoljan vam je samo jedan alat
Brtvilo i ljepilo u jednom, elastičan i otporan na temperaturu, a koristiti ga mogu i amateri. Zato se treba naći u kutriji s alatom svakog majstora.
15:00 7 d 07.04.2026
Susjedi kreću s gradnjom mega plinovoda: 500 km za 660 milijuna € dobio regionalni konzorcij
Plinovod Šepak – Banja Luka – Novi Grad smatra se jednim od najvećih infrastrukturnih projekata u regiji, a realizacija dugo očekuje.
16:07 9 h 14.04.2026
Otvoren je natječaj za izvođača 2,3 milijuna eura 'teških' radova koji će riješiti mučnu situaciju s kamionskim prometom i gužvama na istoku.
12:40 12 h 14.04.2026
Orban je 'pao', njegova ostavština su i stadioni: Dva u Hrvatskoj i jedan u Srbiji, ali to nije sve
Mađarske investicije nisu ostale unutar granica države, već su bile usmjerene i prema klubovima u susjednim zemljama, osobito ondje gdje žive Mađari.
16:56 1 d 13.04.2026
Most Posedarje prolazi poviše grada Zadra, a dio je Jadranske magistrale i kao takav važan za protočnost prometa, posebno u sezoni.
09:03 2 d 12.04.2026