Kvadratura nije jedino što određuje koju klimu trebate za svoj dom. Krivi odabir znači visoke račune, slabije hlađenje i kraći vijek trajanja uređaja.
13:30 1 d 14.05.2026

Započinju radovi na Vili Čingriji, foto: Grad Dubrovnik
Gradonačelnik Mato Franković nazočio je danas potpisivanju Ugovora o izvođenju radova na rekonstrukciji, obnovi i prilagodbi Vile Čingrija, koju je Grad Dubrovnik kao vlasnik ustupio Dubrovačko-neretvanskoj županiji. Nositelj projekta je Turističko-ugostiteljska škola Dubrovnik, dok je županija partner na projektu koji se financira EU sredstvima.
– Veliko mi je zadovoljstvo što Vila Čingrija kreće u rekonstrukciju jer kada smo je 2018. kupili od RH rekli smo da će njezina namjena biti javna iako tada još uvijek nije bilo ni naznake da će biti mjesto na kojem ćemo stvarati kadrove izvrsnosti u ugostiteljstvu. Ponosan sam na činjenicu da smo, osim toga što smo stekli ovu vrijednu imovinu, došli i do toga da se danas potpisuje ugovor s izvođačem i ide korak dalje u realizaciji ovog projekta. Čestitam Županiji i Školi i svima uključenim u projekt što su omogućili da se nešto tako značajno realizira u našem gradu. Više smo puta govorili koliko je bitno stvarati jake kadrove u turizmu, ljude koji će voditi dubrovački turizam, ljude koji će raditi razliku, koji će podizati kvalitetu pružene usluge, a to će se omogućiti kroz ovaj projekt. Ovaj spoj obnove spomeničke baštine s novim duhom kvalitete razvoja novih kadrova u turizmu – to je jedna sjajna simbioza’, rekao je gradonačelnik Franković.
Ukupan projekt centra izvrsnosti vrijedan je 103 milijuna kuna, a njegovom realizacijom Dubrovnik, kao svjetska turistička destinacija, generirat će najbolji i najkvalitetniji ljudski potencijal u turističko-ugostiteljskom segmentu gastronomije.
Grad Dubrovnik i Dubrovačko-neretvanska županija potpisali su u rujnu 2019. Ugovor o zakupu kompleksa Vile Čingrija na vrijeme od 10 godina, dok ga je Županija u podzakup ustupila Turističkoj i ugostiteljskoj školi Dubrovnik, također na rok od 10 godina, a sve s ciljem uspostave budućeg Regionalnog centra.
Potpisan je ugovor vrijedan 11,46 milijuna kuna, a potpisali su ga ravnatelj Turističke i ugostiteljske škole Dubrovnik Antun Perušina i direktor tvrtke TEXO GRADNJA d.o.o. Pero Račić.
Kvadratura nije jedino što određuje koju klimu trebate za svoj dom. Krivi odabir znači visoke račune, slabije hlađenje i kraći vijek trajanja uređaja.
13:30 1 d 14.05.2026
Na njega je najviše utjecao njegov prvi šef mehanizacije, a mladi mehaničari 'izrastaju u jako dobre meštre', misli Zoran Žmire iz STRABAG BMTI-ja.
11:25 2 d 13.05.2026
Bosch i portal bauštela.hr nagrađuju najbolje 'sam svoj majstor' projekte od nule. Prijavite svoj projekt do 13. lipnja i osvojite bogate nagrade.
11:40 2 d 13.05.2026
Građevinski dio projekta temelji se na izvedbi lagane čelične konstrukcije sa stupovima i gredama koje će nositi platformu i vodilice dizala.
17:15 12 h 15.05.2026
Oko 10 mjeseci nakon otvaranja ponuda za dvije od tri poddionice najskuplje autoceste u Hrvatskoj, umjesto odabira, stiže poništenje! Zna se i zašto.
16:58 12 h 15.05.2026
Od vojnog aerodroma do regionalnog čvorišta: Kreće velika modernizacija hercegovačke zračne luke
Osim izgradnje novog terminala, u planu su i modernizacija piste te uvođenje dodatnih sadržaja za charter i redovne linije.
16:36 12 h 15.05.2026
Uskoro se zaključuje Vladin Poziv najmoprimcima u okviru Programa priuštivog stanovanja. Broj prijava otprilike se poklapa s prijavama vlasnika.
11:53 17 h 15.05.2026
U planu novo gradilište na zapadu Zagreba: Gradit će se još jedan pothodnik, opet ispod kolosijeka
Nakon otvaranja pothodnika Trokut-Savski gaj, ovo prvo naselje sad će dobiti poveznicu s još jednim kvartom. Radovi bi trebali biti jeftiniji.
10:01 19 h 15.05.2026