Od garaže na škrapi do plovila izrađenog bez nacrta, ovo su najimpresivniji projekti koji su pobijedili na natječaju portala bauštela.hr i Boscha.
14:00 5 d 19.06.2026

most Brčko-Gunja | foto: Gunja u slikama FB
Ministar mora, prometa i infrastrukture, Oleg Butković, potpisao je u Sarajevu s ministrom državnog prometa i veza BiH, Edinom Fortom, sporazum o rekonstrukciji mosta Brčko-Gunja, na kojemu bi radovi trebali početi sljedeće godine. Sporazum o obnovi vremešnog mosta na rijeci Savi između Vlade RH i Vijeća ministara BiH rezultat pregovara koji se na ovu temu održavaju posljednjih mjeseci.
Most Gunja-Brčko izgrađen je još u vrijeme Austrougarske, a zbog dotrajalosti preko toga objekta je ograničen teretni promet. Vrijednost te obnove procijenjena je na skoro četiri milijuna eura.
– To je most koji je u lošem stanju. Nakon potpisanog sporazuma Hrvatske ceste će krenuti hitno u realizaciju toga projekta, rekao je nakon potpisivanja sporazuma ministar Butković.
Bosanskohercegovački ministar Forto istaknuo je pak kako bi radovi na mostu Brčko-Gunja trebali početi već sljedeće godine te je potvrdio zainteresiranost za realizaciju niza projekata od obostranog interesa za prometnu povezanost dvije zemlje. Jedan od njih je i dugo očekivana ponovna uspostava željezničke linije Sarajevo-Zagreb, te olakšavanje carinskih procedura u željezničkom prijevozu.
Također, Butković je prilikom posjeta BiH sudjelovao u razgovorima o izgradnji mosta na rijeci Savi između Orašja i Županje, te o važnoj spojnoj točki između Bosne i Hercegovine i Republike Hrvatske – budućoj brzoj cesti koja bi povezala Mostar preko Širokog Brijega do Splita.
Pogledajte ovdje kako izgleda obnovljen samoborski drveni most preko Gradne.
Od garaže na škrapi do plovila izrađenog bez nacrta, ovo su najimpresivniji projekti koji su pobijedili na natječaju portala bauštela.hr i Boscha.
14:00 5 d 19.06.2026
Čitajte bauštela.hr cijelo ljeto uz posebnu cijenu: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:10 1 d 24.06.2026
Gradi se milijunski spoj na autocestu A1: Prije Imoćana s bagerima, na teren prvo moraju arheolozi
Prije bagera na trasu buduće ceste prema A1 stižu arheolozi, a projekt prolazi i blizu važnog izvorišta vode.
12:21 1 h 25.06.2026
Promjena u zagrebačkom prometu može napraviti zaokret od 360: Jedini recept za bržu vožnju
Studija Fakulteta prometnih znanosti i tvrtke Ernst&Young te ZET-ove ankete pokazuju isto - zagrebački javni promet spasit će jedna ključna promjena.
09:11 4 h 25.06.2026
Video: Dvostruki potres razorio obalu Venezuele, a poznati hotel nestao u samo 39 sekundi
Dvostruki potres sravnio je poznati hotel u La Guairi, ponovno otvarajući pitanje jesu li zgrade, a ne potresi, najveća prijetnja.
09:00 4 h 25.06.2026
Hrvatske ceste traže izvođača za održavanje sutava koji osiguravaju protok zraka i kontrolu dima u slučaju požara. Znamo lokacije.
16:15 21 h 24.06.2026
Ako se nešto planiralo 50 godina kao ovaj most, sigurno je užasno važno: 'Veselim se, kako ne!'
Jedan od ocjenjivača, točnije predsjednik imenovanog ocjenjivačkog suda za novo tehničko-oblikovno rješenje Jarunskog mosta priča o važnosti projekta.
16:11 21 h 24.06.2026
Kraj ljetnim kolonama kroz dalmatinsko naselje! Planira se obilaznica s četiri trake i dva vijadukta
Ministarstvo je pokrenulo zahtjev za provedbu procjene utjecaj na okoliš, što znači da je projekt koračić bliže realizaciji.
10:59 1 d 24.06.2026