Nakon posljednje oluje, Croatia osiguranje je prve štete isplatilo već u satima nakon prijave, a brojne su riješene istoga dana.
13:48 1 d 13.07.2026

Plaža Copacabana u Osijeku | foto: Grad Osijek
Dovršetak radova uređenja plaže Copacabana podudara se s početkom sezone kupanja na lijevoj obali rijeke Drave.
Osječani će se ove kupališne sezone moći osvježiti, zabaviti i opustiti na novouređenoj, 30 metara dugoj, najpoznatijoj kontinentalnoj plaži u Hrvatskoj – Copacabani. Radovi nasipavanja pijeska uz lijevu obalu Drave kod popularno zvane Kopike polako se bliže svome kraju pa su novouređenu Copacabanu posjetili novoizabrani gradonačelnik Osijeka Ivan Radić i Željko Kovačević, direktor Vodnogospodarskog odjela Hrvatskih voda za Dunav i donju Dravu.
Novoizabrani osječki gradonačelnik Ivan Radić ujedno je i inicijator ideje uređenja najpopularnije i najpoznatije plaže kontinentalne Hrvatske.
– Nasipano je 6500 kubika pijeska na dravsku obalu Kopike i u roku od osam dana plaža bi trebala biti u funkciji. Ispunjavamo obećanje koje smo dali građanima, a uredit ćemo i popratne sadržaje, poput odbojkaškog terena na pijesku, navodi Radić.
Do početka kupališne sezone planira se i rješavanje tuševa na plaži koji trenutno nisu u funkciji, o čemu su gradonačelnika obavijestili sami građani.
– Izdao sam nalog Unikomu da se pokosi trava i na ostalim dravskim kupalištima. Sve će biti spremno za kupališnu sezonu, tako da se Osječani, ali i žitelji Osječko-baranjske županije mogu kupati na uređenoj dravskoj obali. Bazeni, nažalost, neće ove godine biti u funkciji, ali ćemo učiniti sve da i taj problem čim prije riješimo. Tražit ćemo izvore financiranja izvan gradskog proračuna koliko to bude moguće, zaključuje Radić.
Posjet novouređenoj Copacabani Radić je iskoristio kako bi naglasio da radovi građane Osijeka neće koštati niti jednu kunu. Pojasnio je to i Željko Kovačević, direktor Vodnogospodarskog odjela Hrvatskih voda za Dunav i donju Dravu, koji navodi da se radi o redovitim aktivnostima u suradnji s Ministarstvom mora, prometa i infrastrukture u okviru održavanja plovnog puta na rijeci Dravi.
– Mi smo zamolili da se temeljem Elaborata odlaganja pješčanog materijala uz lijevu obalu Drave, kojeg su izradile Hrvatske vode, taj pijesak koji se nataložio u plovnom putu odloži ovdje. Ovo je dobitna kombinacija za sve i zaista dobra stvar za Osijek i Osječane, dodaje Kovačević.

Gradonačelnik Osijeka Ivan Radić i direktor Vodnogospodarskog odjela Hrvatskih voda za Dunav i donju Dravu Željko Kovačević u posjeti radovima na plaži Copacabana | foto: Grad Osijek
Nakon posljednje oluje, Croatia osiguranje je prve štete isplatilo već u satima nakon prijave, a brojne su riješene istoga dana.
13:48 1 d 13.07.2026
Hrvatska digitalizirala sustav prijevoza opasnih tvari
Predstavljen je novi digitalni sustav za praćenje prijevoza opasnih tvari. Projekt eADR donosi sigurniji i učinkovitiji nadzor cestovnog prometa.
15:10 6 d 08.07.2026
Čitajte bauštela.hr cijelo ljeto uz posebnu cijenu: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:10 21 d 24.06.2026
Osim tunela, gradit će se i vijadukt dug 210 metara, cestovni podvožnjak duljine 12 metara te dva nadvožnjaka, svaki duljine 35 metara.
12:54 2.3166666666667 min 15.07.2026
Zagreb priprema natječaj za megaprojekt od 51 milijun eura: Na šljunku niče kompleks s 8 dvorana
Prostor bi bio namijenjen različitim događanjima, od kongresa, konferencija i poslovnih skupova do koncerata, predstava, izložbi, banketa i svadbi.
10:34 2 h 15.07.2026
Nakon desetljeća ovisnosti o skelama i dugim obilascima, novi most trebao bi povezati obale Save te znatno olakšati svakodnevni život.
17:00 19 h 14.07.2026
Novo sjedište službeno bi trebalo biti otvoreno 21. srpnja 2026. godine.
17:00 19 h 14.07.2026
Ovo će biti najveći projekt željeznice u Hrvatskoj: Pruga od 175 kilometara do mora i najduži tunel
Najveći projekt željeznice u Hrvatskoj bit će nizinska pruga Zagreb-Rijeka. Prvi korak je ugovaranje tehničke pomoći za nabavu i provedbu ugovora.
16:59 19 h 14.07.2026