O hlađenju treba razmišljati prije prvog toplinskog vala. Danas su dostupne inovacije koje troše manje, filtriraju zrak i prilagođavaju se prostoru.
10:30 12 d 13.04.2026
Nakon udarca, labudica koja je prevozila bager Vodoprivrede je sletjela u jarak i prevrnula se, a VW Bora je završila ispod nje. Na mjesto nesreće je došao i načelnik Dalibor Čajsa, piše MojPortal.hr.
– Vozač osobnog automobila počeo je pretjecati labudicu koja je prevozila manji bager daruvarske Vodoprivrede, a da se prije toga nije uvjerio da to može učiniti na siguran način. U tom trenutku iz suprotnog smjera naišlo je osobno vozilo marke Škoda novogradiških registarskih oznaka. Došlo je do udara prednjeg lijevog dijela Bore u prednji dio Škode, rekao je načelnik Čajsa.
U nesreći nema teže stradalih, već su samo neki od sudionika zadobili lake tjelesne ozljede u vidu ogrebotina. Još uvijek je u tijeku očevid koji obavljaju policajci iz Daruvar.
– Kako budemo što napravili što se tiče očevida, postupno ćemo puštati promet, a kad očevid završi opet ćemo otvoriti cestu za sva vozila. Jedino kada krene izvlačenje vozila iz kanala, opet ćemo morati zatvoriti cestu, najavio je načelnik Čajsa.
O hlađenju treba razmišljati prije prvog toplinskog vala. Danas su dostupne inovacije koje troše manje, filtriraju zrak i prilagođavaju se prostoru.
10:30 12 d 13.04.2026
Kreće val uređenja plaža na jugu Hrvatske: Ronioci će pod morem imati pune ruke posla
Plaže treba redovito održavati. Novi val radova kojima će se povećati kvaliteta kupališta pred novu turističku sezonu planira se i u Dubrovniku.
10:21 19 h 25.04.2026
Jedna nadbiskupija u Slavoniji ostala je bez 13.000 hektara zemlje, šuma i zgrada. Vlada RH upravo je donijela odluku o zamjenskim kvadratima.
10:19 19 h 25.04.2026
Radi poboljšanja kvalitete prometa, državna cesta DC76 treba alternativu. Nakon odbijanja žalbe koju je podnio ZG-Projekt kreće projektiranje 20 km.
10:18 19 h 25.04.2026
Svugdje u Hrvatskoj fali stanova za mlade: U ovoj županiji traže se i zbog brakova i zbog razvoda
U jednoj županiji u Hrvatskoj stanovi se traže i zbog razvoda i zbog brakova. Koliko jeftinih kvadrata treba za mlade obitelji pokazat će studija.
10:18 19 h 25.04.2026
Povratak građevinskog diva: Tehnika dobila ogroman posao blizu Zagreba, gradit će nove bazene
Novo kupalište u Sisku gradit će se na lokaciji koja je nekima kontroverzna. Milijunsko gradilište bilo bi između starog lječilišta i poznatog jezera.
15:15 1 d 24.04.2026
Novi pothodnik zamijenio bi opasni prelazak preko pruge. Na kobnom prijelazu prije nešto više od godinu dana tragično je stradao 14-godišnjak.
15:10 1 d 24.04.2026
Hrvatska dobiva još jednu obilaznicu: Na trasi će biti 3 rotora i 2 kilometarska vijadukta
U kombinaciji s postojećim i planiranim prometnicama, uključujući autocestu A3, obilaznica će omogućiti učinkovitije povezivanje regionalnih pravaca.
12:40 1 d 24.04.2026