Konačno useljiva luksuzna zgrada s heliodromom, stanovi davno prodani za 1.200 eura po kvadratu
Gradnja nebodera započela je prije 7 godina, odnosno prije nego su se cijene nekretnina ozbiljno napuhale.
16:47 8 h 09.03.2026

Bespravna gradnja | Screenshot: HRT
Frane Barbarić odlazi s čelne pozicije HEP-a, odlučio je to premijer Andrej Plenković, te svoju odluku objavio jučer ispred crkve Svetog Marka u Zagrebu. Za smjenu prije ove objave za medije navodno nije znao nitko osim užeg Plenkovićevog kruga, pa ni sam Barbarić.
– Odlazi isključivo zbog bespravne gradnje. Nakon pokretanja postupka, kada se sve sumira, mislim da nema preduvjeta da ostane na toj funkciji. To ćemo riješiti prema proceduri. Pustili smo da se iscrpe svi pravni lijekovi i sada su oni iscrpljeni – rekao je premijer odbacujući bilo kakvu mogućnost da je morao otići zbog afere ‘Plin za cent’, rekao je Plenković.
Podsjetimo, Barbarićeva bespravna gradnja otkrivena je još u svibnju, da bi krajem lipnja Državni inspektorat utvrdio da građevina mora biti uklonjena. Predmet spora je Barbarićeva ‘djedovina’ na Hvaru koju je, prema njegovim izjavama, odlučio tek malo ‘urediti’. No, kako je to ‘uređivanje’ značilo transformaciju male pomoćnu građevinu od kamena u luksuzu višekatnu vilu, što su brojne snimke i dokazale, gradilište je zatvoreno.
Barbarić je punih devet mjeseci odlučno odbacivao tvrdnje da ilegalno gradi kuću na Hvaru. Govorio je da samo rekonstruira staru kuću koju je naslijedio. Državni inspektorat ispisao mu je tri novčane kazne, a sve ih je odbio platiti. Na kraju je protiv njega optužnicu podiglo nadležno Općinsko državno odvjetništvo.
Doznajte ovdje kako je Zoran Pripuz zbog bespravne gradnje na Murteru završio u istražnom zatvoru.
Galerija: Vjesnik ostao bez prozora, sve se priprema za rušenje
Tri mjeseca nakon velikog požara Vjesnikov neboder ostao je bez prozora. Sve se polako priprema za njegovo uklanjanje.
16:44 8 h 09.03.2026
U poslovnoj zoni Severin otvorena je nova, potpuno automatizirana i digitalizirana tvornica pločastog namještaja Prima grupe.
16:08 8 h 09.03.2026
Mijenja se cijena projekta u Kranjčevićevoj: Ovo su prvi i drugi iznos ugovoreni s tvrtkom Sirrah
Tvrtka Sirrah projekt s Gradom Zagrebom sklopila je 23. veljače 2024. godine ugovor za izradu glavnog projekta od 300 tisuća eura. Cijena sada raste.
14:42 10 h 09.03.2026
Kaštelanski most: Samo za dozvole treba 3 godine, još toliko će trajati izgradnja, ali ime se zna
U splitskoj gradskoj upravi predstavljeno je idejno rješenje novog mosta preko Kaštelanskog zaljeva.
10:43 14 h 09.03.2026